Korona i Troszyn w 4. rundzie Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 15 września 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Aldo Bartnik Myszyniec 5:1 w spotkaniu 3. rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Tym samym ostrołęczanie w dobrym stylu zameldowali się w kolejnej rundzie. Bez gry do dalszej fazy PP awansował KS CK Troszyn.

Wszystko dlatego, że Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna zrezygnowała z wyjazdu na mecz i oddała to spotkanie walkowerem. Podobnie poczyniła Wkra Bieżuń, odpuszczając mecz Wkrze Sochocin. Wróćmy jednak do spotkania, które w środowe popołudnie odbyło się w Myszyńcu.

Piłkarze Korony dość spokojnie rozpoczęli mecz z niżej notowanym Aldo Bartnikiem. Niebiesko-żółci cierpliwie budowali ataki od własnej połowy boiska. Gospodarze ograniczali się do nielicznych wypadów, jednak podczas jednego z nich zdołali oddać mocny strzał z dystansu, złapał go jednak Karol Jaroszewski. W końcu padła jednak pierwsza bramka dla Korony. Dośrodkowanie z rzutu wolnego celnym strzałem głową wykończył Piotr Dawidzki i było 1:0. Drugiego gola jeszcze przed przerwą dołożył Patryk Wysocki.

W drugiej połowie Korona wciąż była stroną przeważającą. Dwa gole dla niebiesko-żółtych strzelił Cezary Stachowicz, a jeszcze jednego dołożył Piotr Kubat. Gospodarze strzelili honorowego gola z rzutu karnego, strzelcem bramki był Mateusz Krajza. Dla Aldo Bartnika Myszyniec było to pożegnanie z Pucharem Polski, wcześniej myszynieccy piłkarze zdołali wyeliminować wyżej notowane ekipy Pełty Karniewo i Orzyca Chorzele.

Makowianka Maków Mazowiecki - wolny los

Czwarta runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym zostanie rozegrana 28 września. Do rozgrywek dołączą wtedy zespoły z IV ligi, tak więc w tej rundzie nasz region reprezentowany będzie przez Koronę Ostrołęka, KS CK Troszyn i Tęczę Łyse. Pary 4. rundy już wkrótce w naszym serwisie.