Korona Ostrołęka bezlitosna dla Wkry Sochocin [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 10 września 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka jest obecnie nie do pokonania w lidze okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Niebiesko-żółci w meczu 6. kolejki bez trudu rozprawili się z Wkrą Sochocin, rozbijając zespół z powiatu płońskiego aż 7:0!

Zadanie wygrania sobotniego spotkania nie było trudne, gdyż goście przyjechali do Ostrołęki jedynie w jedenastoosobowym składzie. Już w szóstej minucie Korona objęła prowadzenie po tym jak do siatki trafił Przemysław Śnietka. Na uznanie zasługuje także kapitalna asysta Damiana Drężewskiego, który do wychodzącego na wolne pole Śnietki zagrał piętą. Minutę później było już 2:0 po kolejnym golu Śnietki. Trzeciego gola zdobył Michał Nosek, pokonując Rafała Cieślińskiego po tym jak ten "wypluł" piłkę przed siebie po strzale z dystansu. Jeszcze przed przerwą było 4:0, a hat-tricka skompletował Śnietka.

W drugiej połowie doszło do nietypowej i zarazem groźnej sytuacji. Bramkarz drużyny gości Rafał Cieśliński nagle zasłabł, przez co musiał przedwcześnie zakończyć mecz. Goście nie mieli rezerwowych, więc w bramce stanął jeden z zawodników z pola. Było to kolejne ułatwienie dla Korony i podopieczni Marcina Truszkowskiego pewnie z niego skorzystali. W 66. minucie gola strzelił Wojciech Skorupka, a w ostatnich minutach meczu wynik ustalili Patryk Wysocki i Jakub Laska.

Korona wygrała 7:0 i umocniła się na pozycji lidera ligi okręgowej. Gospodarze grali pewnie i zarazem miło dla oka, dzięki czemu kibice zgromadzeni na trybunach mieli co oglądać. Tak grającą Koronę ogląda się z przyjemnością, więc na kolejnych meczach frekwencja na trybunach może jeszcze wzrosnąć. Za tydzień Korona zagra mecz wyjazdowy z Makowianką Maków Mazowiecki, a w międzyczasie w środę zmierzy się - też na wyjeździe - z Aldo Bartnikiem Myszyniec w 3. rundzie Pucharu Polski w okręgu.

Korona Ostrołęka - Wkra Sochocin 7:0 (4:0)

⚽ 1:0 Śnietka '6
⚽ 2:0 Śnietka '7
⚽ 3:0 Nosek '24
⚽ 4:0 Śnietka '37
⚽ 5:0 Skorupka '66
⚽ 6:0 Wysocki '85
⚽ 7:0 Laska '90

KORONA: Jaroszewski - Jastrzębski, Skarżyński (46' Karczewski), Skorupka, Zięba, Strzeżysz, Kowalczyk (46' Laska), Wysocki, Śnietka (60' Staszczuk), Nosek (65' Buchalski), Drężewski.