Kowalska i Murawska potwierdziły klasę w Warszawie

Pływanie 20 marca 2016 Komentarzy

Magda Kowalska i Maria Murawska z UKS Piątka Ostrołęka po raz kolejny udowodniły, że należą do najlepszych pływaczek w kraju w swoich rocznikach. Podopieczne Andrzeja Pyskło świetnie spisały się w zawodach „Od młodzika do olimpijczyka”.

Nasze pływaczki zdobyły trzy medale i ustanowiły swoje nowe rekordy życiowe. Marysia Murawska zajęła pierwsze miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1:02,72 - rekord życiowy i jednocześnie najlepszy czas w Polsce w swoim roczniku na basenie 50m oraz drugie miejsce  na dystansie 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:10,79 i nowym rekordem życiowym.

Magda Kowalska w swoich startach plasowała się na trzecim miejscu na dystansie 50 m stylem motylkowym z czasem 33,92 - rekord życiowy oraz zajęła piąte miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 1,10,36 - rekord życiowy.

Impreza odbyła się 12 marca na nowym, 50-metrowym basenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.