IV liga. Szalona końcowka. Troszyn był o krok od zwycięstwa z Weszło [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 08 maja 2024 4 Komentarze

KS CK Troszyn był o krok od wygrania meczu z KTS Weszło Warszawa. Drużyna gospodarzy do 3. minuty doliczonego czasu gry prowadziła 1:0 po golu Ruiza. Ale Łukasz Gikiewicz wyrównał i skończyło się remisem, który nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Troszyn - Weszło. Druga połowa z emocjami

Pierwsza połowa nie rozpieściła kibiców zgromadzonych na stadionie w Troszynie. Najgroźniejszą sytuację stworzyli goście, kiedy to Baidoo uderzał na bramkę, ale Dmitruk ofiarnie wybił futbolówkę z linii bramkowej. Ciśnienie kibicom się podniosło, ale na szczęście - dla miejscowych - skończyło się na strachu.

Drugą połowę Troszyn zaczął od świetnej kombinacji po rzucie rożnym. Przepuszczenie piłki, zaskakujące rozegranie i było groźnie. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale Kacper Matusiak sporo od siebie dołożył i sędzia na jedenasty metr pokazać nie mógł.

W 57. minucie przed świetną okazją stanął Tyska, który po akcji Matusiaka uderzył mocno na bramkę Mielcarza, ale golkiper Weszło odbił piłkę nogą. W 73. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Matusiaku. Zawodnik gości wpadł z całym impetem w Matusiaka, a rzut karny wykorzystał nie kto inny, jak Edgardo Ruiz.

Troszyn - Weszło. Szalone tempo w końcówce

W 87. minucie Neuman uderzał z rzutu wolnego na bramkę Troszyna, ale Rosiak wyciągnął się jak struna i obronił ten strzał. Przed tym rzutem wolnym goście domagali się odgwizdania rzutu karnego, bo ich zdaniem zagranie ręką było w polu karnym, a nie tuż przed - ale sędzia zinterpretował to inaczej.

Wydawało się, że w Troszyn wygra ten mecz, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Maciej Świdzikowski zgrał piłkę do Łukasza Gikiewicza, a rezerwowy Weszło strzelił bramkę głową. Chwilę później Weszło mogło strzelić bramkę dającą zwycięstwo, lecz strzał został zablokowany. Z drugiej strony szarżował i przewrócił się w polu karnym Tyska, ale sędzia tym razem pokazał, że rzutu karnego nie było. A w kolejnej akcji Rosiak fantastycznie obronił strzał Świdzikowskiego.

KS CK Troszyn - KTS Weszło Warszawa 1:1 (0:0)

• 1:0 Ruiz (karny);
  • 1:1 Gikiewicz;