Troszyn nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. Rewelacyjna gra czwartoligowca

Piłka nożna 23 września 2023 0 Komentarzy

KS CK Troszyn pokonał MKS Piaseczno 5:2 i pozostanie liderem IV ligi mazowieckiej. Drużyna z powiatu ostrołęckiego to prawdziwa rewelacja IV ligi - kolejne przekonujące zwycięstwo tylko to potwierdza.

Mecz zaczął się znakomicie, bo już w 5. minucie meczu Jakub Tyska wpisał się na liście strzelców po asyście Kacpra Matusiaka. W 22. minucie było już 2:0 - tym razem z rzutu karnego trafił Bartosz Gąska. A jeszcze przed przerwą, w 45. minucie, Daniel Charkiewicz potwierdził dobrą dyspozycję i trafił na 3:0.

W drugiej części meczu Troszyn nie odpuszczał i w 62. minucie prowadził 4:0. Mariusz Wierzbowski wpisał się do notesu sędziego w rubrykę "strzelcy", asystę zaliczył Charkiewicz.

Pod koniec meczu na chwilę przebudzili się goście. Najpierw w 84. minucie gola strzelił Kamil Matulka, a w 89. minucie trafił Mateusz Muszyński. Było do zera, zrobiło się 4:2, ale ostateczne słowo należało do Troszyna.

Stempel na kolejnym znakomitym występie postawił w doliczonym czasie gry rezerwowy Konrad Drężek.

Bilans Troszyna wygląda imponująco - KS CK ma 8 zwycięstw i 1 remis, będąc jedyną niepokonaną ekipą w IV lidze po 9 kolejkach, co oczywiście oznacza pozycję lidera. Znakomicie wygląda bilans meczów domowych: komplet 4 zwycięstw i bilans bramkowy 15-3. Troszyn równa się pozytywne emocje - i oby w tym sezonie było tak jak najdłużej.

KS CK Troszyn - MKS Piaseczno 5:2 (3:0)

• 1:0 J. Tyska
  • 2:0 Gąska [karny]
  • 3:0 Charkiewicz
  • 4:0 Wierzbowski
  • 4:1 Matulka
  • 4:2 Muszyński
  • 5:2 Drężek

Troszyn: Sobieski - Dmitruk (70. Kobus), Gąska, Szyszkowski, Poreda, Sitek, Wierzbowski (63. M.Tyska), Luchyk [72. Piórkowski (88. Ruiz)], Matusiak (55. Faracov), Charkiewicz (70. Costa), J. Tyska (79. Drężek).