Kurpik lepszy od Troszyna w sparingowych derbach powiatu

Piłka nożna 10 lutego 2014 Komentarzy

Kurpik Kadzidło pokonał KS CK Troszyn 3:2 w meczu sparingowym, który został rozegrany w Łomży na boisku ze sztuczną murawą.

Jedna z pierwszych akcji tego spotkania zakończyła się bramką dla KS CK Troszyn. Dośrodkowanie w pole karne idealnie wykorzystał napastnik z Troszyna, dając swojej drużynie prowadzenie. W kolejnych minutach coraz groźniejsze akcje przeprowadzała ekipa Kurpika. Liczne ataki zamienione zostały na dwa gole dla podopiecznych Arkadiusza Chmielewskiego. Do przerwy Kurpik prowadził więc 2:1.

W drugiej części gry przewagę posiadał Troszyn, lecz nie potrafił pokonać świetnie dysponowanego Adriana Drężka. Bramkarz Kurpika bronił w wielu sytuacjach podbramkowych a w dodatku udało mu się zatrzymać piłkę po rzucie karnym. Kilka minut przed końcem meczu Drężek zszedł jednak z boiska a jego zmiennik popełnił błąd przy jednej z interwencji, co spowodowało doprowadzenie przez Troszyn do remisu 2:2.

Ostatnia minuta meczu przyniosła rozstrzygnięcie. Sędzia podyktował rzut karny dla Kurpika za zagranie ręką w polu karnym. Zwycięską bramkę dla kadzidlan zdobył Przemysław Dmoch. Po tym golu sędzia zakończył mecz przy wyniku 3:2 na korzyść Kurpika.

Kurpik Kadzidło - KS CK Troszyn 3:2 (2:1)