Legia Warszawa zwycięzcą Młodej Ekstraklasy: Ostrołęczanin ze złotym medalem! [VIDEO]

Piłka nożna 27 maja 2013 Komentarzy

Legia Warszawa pokonała Widzew Łódź 4:0 w meczu 29. kolejki Młodej Ekstraklasy. Legioniści zapewnili sobie tym samym mistrzostwo ligi a po meczu na murawie Pepsi Areny odebrali medale i puchar. Barwy Legii w tych rozgrywkach reprezentuje ostrołęczanin, Mateusz Żebrowski.

Wychowanek Korony HiD Ostrołęka w sobotnim meczu wystąpił jedynie przez pierwsze 45 minut, później został zmieniony przez Patryka Mikitę. Piłkarze Legii dominowali na boisku, wygrali pewnie 4:0. Po spotkaniu warszawscy piłkarze odebrali medale i puchar za zdobycie mistrzostwa Młodej Ekstraklasy.

Żebrowski zagrał w trzynastu meczach Młodej Ekstraklasy, łącznie przebywając na boisku przez 851 minut i aż dwanaście razy wychodził w podstawowym składzie.

Legia Warszawa zdominowała rozgrywki. W 29 meczach warszawiacy zdobyli aż 68 punktów (21 zwycięstw, 5 remisów, 3 porażki). Nad drugim Lechem Poznań zawodnicy z Warszawy mają obecnie dziewięć punktów przewagi. Do końca rozgrywek pozostała jedna kolejka.

Przypomnijmy, że starsi koledzy Żebrowskiego, występujący w T-Mobile Ekstraklasie również w ten weekend zapewnili sobie mistrzostwo Polski, remisując 1:1 z Widzewem po bramce Marka Saganowskiego.