Lekkoatleci UKS Clan Ostrołęka na zawodach w stolicy [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 06 lutego 2024 0 Komentarzy

W dniach 3-4 lutego w hali AWF Warszawa odbyły się Warszawskie Kontrolne Zawody Warszawsko – Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Wystąpili w nich również reprezentanci UKS Clan Ostrołęka.

Zofia Mrozek z SP2 Ostrołęka w biegu finałowym na 60 m U12 zajęła trzecie miejsce, a wynikiem 9,38 sekund ustanowiła rekord życiowy. W biegu eliminacyjnym uzyskała wynik 9:40 s. Małgorzata Rolka z SP Antonie w finale w skoku w dal U14 wynikiem 3,73 cm ustanowiła rekord życiowy i zajęła ósme miejsce, a w biegu na 60 m U14 ustanowiła rekord życiowy wynikiem 9,99 m.

Jerzy Bakuła (60+) w biegu na 60 m przez płotki zajął trzecie miejsce w finale, wynikiem 13,92 s (rekord życiowy i rekord klubu), w eliminacjach 14,44 s, zajął również trzecie miejsce w finale trójskoku wynikiem 7,68 m. W biegu na 300 m ustanowił rekord życiowy wynikiem 50,79 s i ustanowił rekord klubu w kategorii wiekowej M60.

Zuzanna Lipka z SP Antonie w debiutanckim biegu na 600 m U12 uzyskała swój pierwszy rekord życiowy wynikiem 2:43,56 s. Laura Pych SP 1 Ostrołęka w biegu na 300 m U16 pobiła rekord życiowy wynikiem 50,79 s, a w biegu na 600 m U16 wynikiem 2:07,96 s ustanowiła rekord klubu w kategorii wiekowej U16

Elżbieta Bożomańska K45 w biegu finałowym na 1000 m uzyskała wynikiem 4:12.89 – siódme miejsce w kategorii open i drugie w kategorii seniorek.

Wojciech Jankowski SP 10 Ostrołęka w finale skoku w dal U16 wynikiem 4,97 m ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w tej kategorii wiekowej - zajął piąte miejsce; w skoku wzwyż U16 pokonał poprzeczkę na wysokości 145 cm i również ustanowił rekord życiowy i rekord klubu w kategorii wiekowej U16. Przemysław Kwiatkowski II LO Ostrołęka zadebiutował w pchnięciu kulą U18 (5kg), awansował do finału i wynikiem 9,85 m ustanowił rekord życiowy i zajął szóste miejsce.

Źródło: UKS Clan Ostrołęka