Liga okręgowa: Kamionowscy dali wygraną Koronie

Piłka nożna 17 maja 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Borutę Kuczbork 3:1 w meczu 25. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Podopieczni Łukasza Załęskiego zapewnili sobie wygraną dzięki golom braci Piotra i Karola Kamionowskich.

Już w pierwszej połowie gospodarze mieli wyraźną przewagę. Dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniając dokładne podania, dzięki czemu goście nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Wynik meczu otworzył Piotr Kamionowski, strzelając bramkę w 29. minucie. Kilka minut później miała miejsce dość niezwykła sytuacja - w ciągu trzech minut arbiter Marcin Wojciechowski podyktował dwa rzuty karne dla Korony. Skuteczność była połowiczna - pierwszego z nich zmarnował Karol Kamionowski, chwilę później na listę strzelców po raz drugi tego dnia wpisał się Piotr Kamionowski.

W drugiej odsłonie sytuacja nie uległa zmianie i nadal Korona miała przewagę. Udokumentowała ją bramką Karola Kamionowskiego. Goście nie złożyli broni i zdołali strzelić honorowego gola na kilkanaście minut przed końcem meczu. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu, zakończyło się one wynikiem 3:1 dla Korony. Dla trenera Łukasza Załęskiego było to już drugie z rzędu zwycięstwo w roli trenera niebiesko-żółtych.

Korona Ostrołęka - Boruta Kuczbork 3:1 (2:0)