Ligowa wygrana Unii Basket Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Koszykówka 16 października 2022 3 Komentarze

Zawodniczki MUKS Unii Basket Ostrołęka udanie rozpoczęły rozgrywki ligowe w lidze U15. Ostrołęczanki na własnym parkiecie pokonały UKS Basket Siedlce 69:59.

Koszykarki z Ostrołęki po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentowały się w lidze w grze z przeciwniczkami. Drużyna z Siedlec dojechała do Ostrołęki (w przeciwieństwie do ekipy z Grodziska Mazowieckiego tydzień temu) i oba teamy dały dobre widowisko.

Po pierwszej kwarcie to gospodynie prowadzone przez trenera Tomasza Pierzchałę miały powody do zadowolenia. Kibice cieszyli się z kolenjnych punktów, a wynik 19:8 brzmiał nieźle. W kolejnych dwóch kwartach to jednak przyjezdne były skuteczniejsze.

Na półmetku jednym punktem prowadziła Unia Basket, ale po trzeciej kwarcie kilka "oczek" przewagi miały siedlczanki. Zdecydowała doskonale zagrana przez Unię Basket czwarta kwarta. Gospodynie wygrały ją 23:10, a cały mecz 69:59.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu, z 33 punktami, była Amelia Zabielska. Po 12 punktów rzuciły Blanka Podsadny i Maja Zięba, 8 "oczek" zdobyła Maja Kaczmarczyk, a po 2 - Oliwia Woźniak i Martyna Jankowska.