Mistrzostwa Ostrołęki: Pływacy pokazali, co potrafią [WIDEO, ZDJĘCIA]

Pływanie 28 października 2023 2 Komentarze

Kilkaset zawodników i zawodniczek i wielkie, sportowe emocje: tak wyglądały Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu, w których udział wzięli reprezentanci ponad dwudziestu klubów z całej Polski. Sprawdzamy, jak wypadli przedstawiciele dwóch ostrołęckich klubów: UKS Piątka i WOPR-OS. A mają się czym pochwalić.

Styl dowolny

Wśród chłopców 8 lat i młodsi na dystansie 25 m stylem dowolnym Antoni Opęchowski zajął druge miejsce z czasem 22.37, a Aleksander Kalinowski był trzeci - 22.40. Obaj to zawodnicy Piątki Ostrołęka. W rywalizacji 9-latków w tej konkurencji wygrał Marcel Łoziński, uzyskał czas 16.95.

W wyścigu dziewczynek na 25 m dowolnym bezkonkurencyjna była Marysia Rycak z czasem 20.58. W kategorii 9-latek dwie ostrołęckie pływaczki zajęły miejsca na podium: Łucja Tomczak była druga - 18.99, a Helena Żerańska trzecia - 19.84.

Na 50 metrów wśród 10-latków i młodszych najlepszy był Marcel Łoziński z Piątki Ostrołęka - czas 37.07. Z kolei u dziewczynek 10 lat i młodszych Hania Wawrzyńska z Piątki była druga - 37.74. W wyścigu 11-latek zdecydowanie najlepsza na 50 metrów była Zuzanna Zecer - czas 32.22.

Najstarsi popłynęli na 100 metrów. Wśród chłopców nie było medalistów z Ostrołęki, choć w rywalizacji 16-latków i starszych blisko był Maciej Romanowski (WOPR-OS), zajął piąte miejsce. Medale zdobyły za to ostrołęckie dziewczęta. Na finiszu u 15-latek druga była Gabriela Grabowska (WOPR-OS) - 1:09.49, a trzecia była Natalia Skórzewska (Piątka) - 1:10.11. Z kolei w rywalizacji najstarszych zawodniczek druga była Aleksandra Żochowska - 1:22.66.

Styl grzbietowy

W wyścigu na 25 metrów "grzbietem" 9-latków wygrał Marcel Łoziński z czasem 21.15, trzeci był Maksymilian Zaurski - 25.84 (obaj to zawodnicy Piątki Ostrołęka). Wśród 9-letnich dziewcząt podobne rozstrzygnięcie. Pierwsza była Łucja Tomczak (21.73), a trzecia Helena Żerańska (22.33) - obie to zawodniczki Piątki.

Na 50 metrów w rywalizacji 10-latek druga była Hanna Wawrzyńska (Piątka) z czasem 43.91, a w wyścigu 11-latek srebro trafiło do Zuzanny Zecer (czas 37.29). Wśród najstarszej grupy ścigającej się na 100 metrów Mikołaj Grabowski (WOPR-OS) był trzeci - czas 1:19.63. 15-letnie dziewczęta: tu na setkę grzbietem Wiktoria Tupacz z Piątki Ostrołęka była druga (1:20.10).

Styl klasyczny

Na 50 metrów stylem klasycznym Ostrołęka nie miała medalistów, ale na 100 metrów tym stylem 16-latków i starszych trzecie miejsce z czasem 1:22.06 zdobył Maciej Romanowski (WOPR-OS).

Z kolei u dziewcząt miejsca pierwsze zajmowały zawodniczki WOPR-OS: Gabriela Grabowska (1:25.71, 15 lat) oraz Aleksandra Żochowska (1:45.29, 16 lat i starsi).

Styl motylkowy

W wyścigu na 50 metrów motylkiem złoto w wyścigu 11-latek zdobyła Zuzanna Zecer z Piątki Ostrołęka, uzyskując czas 33.73. Na 100 metrów stylem motylkowym w kategorii 13 lat Antonina Szczubełek z Piątki Ostrołęka popłynęła znakomicie i zajęła 2. miejsce z czasem 1:33.37.