Mistrzostwa Polski U15: Ostrołęckie Jantarki zaczęły od porażki

Piłka nożna 01 marca 2024 0 Komentarzy

Zawodniczki Jantaru Ostrołęka rozpoczęły turniej finałowy Mistrzostw Polski U15 w futsalu, który odbywa się w Kleszczowie. W meczu z faworyzowaną Tęczą Bydgoszcz wygrało doświadczenie. Rywalki dominowały i zasłużenie zdobyły trzy punkty.

Od początku faworyzowane zawodniczki z Bydgoszczy narzuciły tempo meczu i sprawdziły bramkarkę Jantaru - Zuzia Siemborska pewnie jednak interweniowała. Na 4 minuty i 20 sekund przed zakończeniem tego spotkania ekipa Tęczy zagrała jednak świetną akcję, dogranie z prawej strony boiska do środka pola i tam niepilnowana Julia Mrozińska umieściła piłkę w siatce. W kolejnych sytuacjach dwukrotnie nogą broniła bramkarka Jantaru.

Gra toczyła się na połowie ekipy z Ostrołęki, ale w końcu i zawodniczki w pomarańczowych strojach ruszyły odważnie, oddając nawet groźny strzał z dystansu. Później ponownie inicjatywę przejęła Tęcza - jedna z akcji zakończyła się strzałem w słupek, a dobitkę obroniła Siemborska.

W drugiej połowie inicjatywa nadal należała do Tęczy. Po ponad 4 minutach gry po zmianie stron zawodniczki z Bydgoszczy trafiły po raz drugi - tym razem kilka ładnych podań i z bliskiej odległości piłka została umieszczona w siatce. Mimo ambitnej walki, ostrołęczanki straciły jeszcze jedną bramkę - same miały jedną bardzo dobrą okazję do strzelenia gola, ale ta sztuka się nie udała. Cóż, wygrało doświadczenie.

Przed ostrołęczankami jeszcze dwa mecze grupowe. W sobotę o 13:30 Jantarki grają z Czarnymi Sosnowiec, a o 19:30 - z Diamonds Academy. Sam udział w turnieju finałowym to wielki sukces, ale trzymamy kciuki, by sobota była lepsza pod względem wyników.

Jantar Ostrołęka - Tęcza Bydgoszcz 0:3 (0:1)