MKS Narew: "Środki włodarze Miasta Ostrołęki dzielą na podstawie opinii o klubach z anonimowych komentarzy"

Piłka nożna 04 lutego 2014 18 Komentarzy

Na oficjalnej stronie klubu Narew Ostrołęka pojawił się anonimowy wpis podważający podział przez Miasto środków na sport w Ostrołęce. - Skomplikowane algorytmy dzielenia środków na sport w naszym  mieście są nie do ogarnięcia przez moją głowę, a środki włodarze Miasta Ostrołęki dzielą na podstawie opinii o klubach z anonimowych komentarzy w internecie, a nie na podstawie rzetelnej oceny pracy w klubach.

Na oficjalnej stronie klubu Narew Ostrołęka pojawił się anonimowy wpis podważający podział przez Miasto środków na sport w Ostrołęce. - Skomplikowane algorytmy dzielenia środków na sport w naszym  mieście są nie do ogarnięcia przez moją głowę, a środki włodarze Miasta Ostrołęki dzielą na podstawie opinii o klubach z anonimowych komentarzy w internecie, a nie na podstawie rzetelnej oceny pracy w klubach. - czytamy we wpisie.

Co ciekawe wpis odnoszący się do podziału środków na podstawie anonimowych komentarzy sam nie został podpisany przez autora z imienia i nazwiska.

Wpis z oficjalnej strony klubu MKS Narew

Jak zawsze przed podzieleniem kwoty dotacji z Urzędu Miasta na sport i kulturę pojawiają się różne mniej lub bardziej udane pomysły, jak te pieniądze najlepiej zagospodarować. Od czasów awansu siatkarskiego Pekpolu do I ligi jest on oczkiem w głowie władz miasta i dostaje sam, aż dwa razy więcej niż obydwa kluby piłkarskie. Czy słusznie? Kadra dwunastu osób, a w niej ani jednego zawodnika z Ostrołęki, brak szkolenia w młodszych grupach. Klub broni  jednak poziom I ligi, choć utrzymać go będzie ciężko. Do tego dodajmy często kilkuset widzów na trybunach, a wiadomo to wyborcy, choć chyba nie do końca wyborcy osób zasiadających obecnie w ratuszu.

Na temat siatkówki rozpisywać się nie zamierzam, bo jest to strona klubu piłkarskiego. Piszę odnośnie podziału środków na sport z naciskiem na piłkę nożną, a tu zaczynają się schody. Przejdźmy do sedna, środki podzielono i jest to sprawa, która obecnie bardzo boli. Często na miejskich portalach widzi się wpisy działaczy (być może też sympatyków i młodych zawodników) Korony HiD, którzy postulują, by na Koronę HiD przeznaczyć dwa razy więcej pieniędzy, niż na Narew, bo ona „pracuje z młodzieżą, a Narew nie”. Takie słowa pojawiły się też na ostatniej Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Ostrołęki, a wypowiedział je były (celowo piszę były, bo mam nadzieję, że nie pojawi się więcej na meczach drużyn naszego klubu) sympatyk klubu, radny Wojciech Zarzycki.

Pokazał swoim wystąpieniem, że pomimo zasiadania w Komisji Sportu przy Radzie Miasta o sporcie - przynajmniej w naszym mieście – jego wiedza jest znikoma i ogranicza się do klubu UKS Diament (?). Zresztą, na posiedzeniu tejże Komisji można było usłyszeć niestworzone historie, rodem nie z tego miasta, a wygłaszały je osoby, które chcą uchodzić za znające się na ostrołęckim sporcie – wstyd! To słowa bardzo krzywdzące.

Narew nie zabrania nikomu reklamowania się, ale niech to będzie reklama jednocześnie nie umniejszająca działań i zasług konkurencji. Jako jednak, że wpisy te pojawiają się równie często jak bramki dla niebiesko-czerwonych na meczach młodzieżowych (czyli bardzo często), to najwyższa pora się z nimi rozprawić. Sam tekst: „Korona w przeciwieństwie do Narwi pracuje z młodzieżą” pojawił się w okolicach 2007 roku. Wtedy niestety były to słowa prawdziwe. Z Narwi, dowodzonej wówczas przez prezesa Wargulewskiego, znikały poszczególne roczniki. Wręcz skandalem było rozwiązanie rocznika 1992, który wchodził właśnie do rezerw i całkiem dobrze radził sobie w A-klasie. Potem taki sam los spotkał zresztą te rezerwy. W autonomicznej sekcji za sprawą Prezesa Wargulewskiego zrezygnowano wówczas w ogóle ze szkolenia młodzieży twierdząc, że zawodników się sprowadzi z zewnątrz.

Szkolenie próbował w MZKS Narew kontynuować Marian Szarama, jednak z powodu braku środków musiał się w końcu poddać. Skorzystała na tym Korona i wówczas jawiła się rzeczywiście jak klub „zupełnie z innej parafii”. Miała bardzo silne roczniki, chociażby te prowadzone przez Michała Robaszkiewicza czy Jacka Żylaka (1994, 1996). Zupełnie przespane pod kątem szkolenia juniorów przez Narew lata (nasz klub sprowadzał wtedy zawodników z zewnątrz – nastawienie na sukces od zaraz) spowodowały, że nie mamy niemal żadnego wychowanka z roczników 1992-1995. Korona tymczasem wygrywała tamtą młodzieżą różne turnieje (np. bardzo silny ogólnopolski R-GOL Cup) i to przyniosło efekty. Tego nikt nie neguje! Powinno się raczej uczyć i brać przykład. Z tym, że przykład z tamtych działań powinna brać nie tylko Narew, ale i… Korona. Ta bowiem, obecnie „wozi się” na opinii sprzed kilku lat. I opinię o Narwi rozpowszechnia również wyniesioną kilka lat temu. Zobaczmy, jak to wygląda obecnie, przeglądając poszczególne roczniki z naszego miasta.

Najpierw ligi Mazowieckie, czyli najwyższe dla naszego regionu.
U-19, 1995/96: I liga – brak; II liga: Korona (5/8)
U-16, 1998: Narew (8/12)
U-14, 2000: Korona (9/12)
U-15, 1999: UKS Narew (4/12)

Teraz ligi okręgowe:
U-19, 1995: Narew (2/5; walczą o awans, grają rocznikiem 1996)
U-18, 1996 – brak ligi
U-17, 1997: Narew (1/7; komplet zwycięstw – walczą o awans)
U-16, 1998: brak przedstawicieli Ostrołęki w LO
U-15, 1999: brak przedstawicieli Ostrołęki w LO
U-14, 2000: UKS Moja (2/10), UKS MAG (4/10)
U-13, 2001: Korona (1/5), UKS Narew (5/5)
U-12, 2002: Korona (1/6), UKS Moja (3/6)
U-11, 2003: APN Ostrołęka (2/8), Korona (4/8), UKS Narew (7/8)

Takie zestawienie też oczywiście nie oddaje w pełni pracy z młodzieżą. Są przecież jeszcze grupy młodsze, dla których nie ma lig. To jednak nie wpłynęłoby na plus i na korzyść dla Korony. Gdyby za kolejne młodzieżowe roczniki dodać punkty, to najwięcej zyskałyby APN Ostrołęka i właśnie nasza MKS Narew. W czerwcu bowiem (co zdaje się umknęło gdzieś przy podziale środków) powołano do życia Akademię Piłki Nożnej MKS Narew Ostrołęka. Cieszy się ona rosnącą popularnością, a w młodszych rocznikach trenuje ponad 50 kandydatów na piłkarzy. To potężna armia, za którą należałoby przyznać przynajmniej kilka punktów w rankingu (bo może z niej wyrosnąć całe pokolenie ostrołęckich piłkarzy).

Trzeba też przyjrzeć się jak trafiają dzieci do klubów. W przypadku wspomnianych APN-u i naszej Akademii Piłki Nożnej naszej Narwi dzieci trafiają na zajęcia zapisane przez rodziców. Mimo tego, szczególnie w Narwi (bo przecież są jeszcze trzy drużyny ligowe, w tym U-17 trenowana przez Waldemara Marczaka, która spokojnie mogłaby wystawić dwie drużyny) liczba zawodników robi wrażenie. Tymczasem pozostałe kluby działają przy szkołach. Nawet Korona HiD - młodzież w jej barwach to głównie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy raczej innego wyjścia nie mają, bo ich nauczycielem jest jeden z trenerów Korony, o którym ostatnio było głośno, jednak niestety nie z powodu sukcesów związanych z piłką nożną. Znany jest w naszym klubie z powodu wyprowadzenia kiedyś z Narwi całej grupy chłopców, którymi szczyci się teraz Korona.

W jednym z nawiasów pojawił się Waldemar Marczak i jego drużyna. Tak, to prawda, w drużynie 1997 trenuje tylu chłopaków, że można by zgłosić do ligi dwie jedenastki. Przykładowo do rocznika swojego i do drużyny starszej. Ewentualnie można by wydzielić młodszych chłopaków. Wiele małych klubów tak robi, by zawyżyć ilość posiadanych drużyn (w tym niestety także ostrołęcka Korona). Dzięki temu zamiast dwóch roczników klub może posiadać np. cztery, bo tyle potrzeba do uzyskania licencji dla seniorów.

Podsumowując: opinia rozpowszechniana przez sympatyków Korony HiD na temat jej obecnej rzekomej ogromnej wyższości nad Narwią jest dla niebiesko-czerwonych krzywdząca. W przeciągu kilku ostatnich lat w Narwi trzeba było odbudować całe szkolenie młodzieży, zaczynając od zera. Dzięki pracy zarządu oraz poświęceniu i ciężkiej pracy trenerów takich jak: Waldemar Marczak, Jerzy Tonewo (czy wcześniej Janusz Czapski) i Robert Jędrzejczyk, ta praca przynosi efekty. Widać to było już w rundzie jesiennej, kiedy pod jej koniec do zespołu seniorów bez większych kompleksów wprowadzani byli chłopcy z roczników 1996 i 1997.

Obecnie grono trenerów powiększyło się jeszcze o kolejnych pięciu szkoleniowców! Jesienią ruszyła bowiem wspomniana powyżej Akademia Piłki Nożnej MKS Narew Ostrołęka, która ma za zadanie wprowadzić całkiem nową jakość do młodzieżowej piłki nożnej w Ostrołęce. Efekty będzie można zobaczyć niestety dopiero za kilka lat. Za kilka lat będzie można też zobaczyć efekty pracy w kolejnej sekcji, która została powołana w klubie - sekcji podnoszenia ciężarów.

Na kolejnych spotkaniach m.in. z Prezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, który gościł w naszym mieście na zaproszenie klubu MKS Narew Ostrołęka zapewniano nas o pomocy w reaktywacji sekcji. Otrzymaliśmy też obietnice pomocy od Prezesa PZPC Szymona Kołeckiego. Jednak okazało się, że jesteśmy jeszcze młodzi i naiwni. Decydujący o podziale środków na sport w tym czasie zajęci byli robieniem kawy.

Miejmy nadzieję, że doczekamy efektów, bo te będą za kilka lat, a po dotacji widać, że efekt ma być tu i teraz. Skomplikowane algorytmy dzielenia środków na sport w naszym  mieście są nie do ogarnięcia przez moją głowę, a środki włodarze Miasta Ostrołęki dzielą na podstawie opinii o klubach z anonimowych komentarzy w internecie, a nie na podstawie rzetelnej oceny pracy w klubach z dziećmi i młodzieżą.

Z poważaniem,
Niebiesko-Czerwoni Naiwniak


Co sądzicie o wpisie zamieszczonym na oficjalnej stronie MKS Narew Ostrołęka. Czy klubowi należy się większa dotacja? Jak oceniacie podział pieniędzy na sport?

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:03, 04 lutego 2014

Look

Jak to się nazywa potocznie? Gryzienie ręki, która karmi? Przecież klub nie musi w ogóle korzystać z żadnej dotacji. Niech udowodnią jacy są świetni - znajdą sponsorów, awansują, zadbają o kulturalny doping. Bo to co jest do tej pory nie zasługuje na żadne większe wsparcie. I tyle w temacie.


...
09:10, 04 lutego 2014

Gość

Ja myślę, że kogoś w tym klubie zdrowo po****ło


...
09:17, 04 lutego 2014

Gość

Przecież to dzięki pieniądzom z Miasta jeszcze żyjecie pajace! Ile Narew pozyskała od sponsorów przez ostatnie lata?  


...
09:18, 04 lutego 2014

Gość

Gdyby nie Miasto już dawno byście zdechli w tym małym klubiku


...
09:19, 04 lutego 2014

Gość

Biedni pokrzywdzeni, a za chwilę zapuka kolejny komornik :)


...
09:48, 04 lutego 2014

Kowal

Bardzo dobrze. Za to co gracie to i tak za dużo dostaliście !!!


...
09:49, 04 lutego 2014

Gość

Dług prawie spłacony. Za kilka lat można już będzie można zobaczyć jak się szkoli młodzież u nas.
Powodzenia: Narwiaki


...
10:28, 04 lutego 2014

Gość

  napisał(a):
Dług prawie spłacony. Za kilka lat można już będzie można zobaczyć jak się szkoli młodzież u nas.
Powodzenia: Narwiaki

nie  spłacony  ale tez czesciowo umorzony przez  miasto za obiekty. a extra  kasa z opwik-u??? a prezenty  w  postaci sprzetu od  mariusz daciaka?? a  mega  rabaty na obiekty?? jeszcze  macie czelnosc protestowac?? hid  i narew w tej samej lidze to i kasa po równo.  i bardzo dobrze. sprawiedliwie. A co  do PEKPOLU to ich mecze przyciągają po kilkaset  osób i ludzie mają atrakcję, poza tym klub  wyjeżdża na mecze  w całym kraju (nie tylko w okręgu  tak jak Narew) gra w drugiej klasie rozgrywkowej (a nie w piątej tak jak Narew) nie wazne  skad pochodza zawodnicy wazne  co maja  na  koszulkach a to ze ostatnio przegrywaja  no cóż to jest  sport popatrzcie  na wyniki Narwii i żenujący poziom gry. LEPIEJ ZJEDZTA SNIKERSA BO ZACZYNACIE GWIAZDORZYĆ


...
10:40, 04 lutego 2014

Pafnucy

pisał na pewno prezes bo to on był na zdjęciach z Kołeckim i wie kto wtedy robił kawę :) w wielu rzeczach ma rację szkoda przede wszystkim tego podnoszenia ciężarów


...
10:42, 04 lutego 2014

Skarby Libera

[/quote napisał(a):

nie  spłacony  ale tez czesciowo umorzony przez  miasto za obiekty. a extra  kasa z opwik-u??? a prezenty  w  postaci sprzetu od  mariusz daciaka?? a  mega  rabaty na obiekty?? jeszcze  macie czelnosc protestowac?? hid  i narew w tej samej lidze to i kasa po równo.  i bardzo dobrze. sprawiedliwie. A co  do PEKPOLU to ich mecze przyciągają po kilkaset  osób i ludzie mają atrakcję, poza tym klub  wyjeżdża na mecze  w całym kraju (nie tylko w okręgu  tak jak Narew) gra w drugiej klasie rozgrywkowej (a nie w piątej tak jak Narew) nie wazne  skad pochodza zawodnicy wazne  co maja  na  koszulkach a to ze ostatnio przegrywaja  no cóż to jest  sport popatrzcie  na wyniki Narwii i żenujący poziom gry. LEPIEJ ZJEDZTA SNIKERSA BO ZACZYNACIE GWIAZDORZYĆ


ZJEDZTA? Wracaj na wieś i zajmij się oraniem pola i kopaniem w LZS-ie :D
jeszcze co do Maciaka: zabronisz mu dawać prezenty? tobie nie dał nowego pługa to się czepiasz tych, co coś im dał? Co za typ z ciebie wieśku....


...
10:50, 04 lutego 2014

Gość

Skarby Libera  napisał(a):

nie  spłacony  ale tez czesciowo umorzony przez  miasto za obiekty. a extra  kasa z opwik-u??? a prezenty  w  postaci sprzetu od  mariusz daciaka?? a  mega  rabaty na obiekty?? jeszcze  macie czelnosc protestowac?? hid  i narew w tej samej lidze to i kasa po równo.  i bardzo dobrze. sprawiedliwie. A co  do PEKPOLU to ich mecze przyciągają po kilkaset  osób i ludzie mają atrakcję, poza tym klub  wyjeżdża na mecze  w całym kraju (nie tylko w okręgu  tak jak Narew) gra w drugiej klasie rozgrywkowej (a nie w piątej tak jak Narew) nie wazne  skad pochodza zawodnicy wazne  co maja  na  koszulkach a to ze ostatnio przegrywaja  no cóż to jest  sport popatrzcie  na wyniki Narwii i żenujący poziom gry. LEPIEJ ZJEDZTA SNIKERSA BO ZACZYNACIE GWIAZDORZYĆ [/quote napisał(a):


ZJEDZTA? Wracaj na wieś i zajmij się oraniem pola i kopaniem w LZS-ie :D
jeszcze co do Maciaka: zabronisz mu dawać prezenty? tobie nie dał nowego pługa to się czepiasz tych, co coś im dał? Co za typ z ciebie wieśku....

moze dawać ale za swoje niech daje


...
10:59, 04 lutego 2014

..

http://www.eostroleka.pl/kolejny-prezent-od-miejsk iego-samorzadu-narew-z-nowym-sprzetem-czeka-na-pil karska-wiosne,art34318.html

i  co? zjeta tego  snikersa?


...
11:06, 04 lutego 2014

ja

Ten wpis jest tak żenujący, jak żenujący jest poziom piłki nożnej w naszym kraju.


...
11:24, 04 lutego 2014

Przestrzeń Donia

..  napisał(a):
http://www.eostroleka.pl/kolejny-preze nt-od-miejskiego-samorzadu-narew-z-nowym-sprzetem- czeka-na-pilkarska-wiosne,art34318.html

i  co? zjeta tego  snikersa?


wieśku co ty za linka dajesz? przecież to zeszłoroczne!
w tym roku nie było żadnych prezentów. Mam nadzieję że będą bo inaczej z taką kasą to będzie ciężko.
180 dzieciaków!  


...
11:39, 04 lutego 2014

Gość

Przestrzeń Donia  napisał(a):
..  napisał(a):
http://www.eostroleka.pl/kolejny-preze nt-od-miejskiego-samorzadu-narew-z-nowym-sprzetem- czeka-na-pilkarska-wiosne,art34318.html

i  co? zjeta tego  snikersa?

nie  jest  ważne  czy  zeszłoroczne  ważne  że miasto i  tak dużo robi  dla klubu  więc po  co takie  żenujące  wywody.
wieśku co ty za linka dajesz? przecież to zeszłoroczne!
w tym roku nie było żadnych prezentów. Mam nadzieję że będą bo inaczej z taką kasą to będzie ciężko.
180 dzieciaków!  


...
11:48, 04 lutego 2014

Gość

ja bym wcale nie dał kasy. Także się cieszcie z tego co macie


...
14:20, 05 lutego 2014

1992

no tak jak zawsze władze NARWI to wielka klasa. Grałem w roczniku 92 i po co wycieracie sie nami. Nie było żadnego zainteresowania, a graliśmy naprawdę dobrą piłkę. gdybu nie zaangażowanie rodziców to nigd by nie zajmował się naszym rocznikiem taka jest prawda. Ale jak sukcesy to zawsze jakiś plaster się znajdzie i powie że to on. Nie musicie panowie Zarząd Narwi wypominać jak to było źle. teraz jest dokłądnie tak samo. Wtedy i teraz jest wiele szumu. Zawsze zespoły junior i młodsze była dla was kartą przetargową o kasę. A jak już byłą ta upragniona kasa to reszta na pokaz aby jakoś było do następnej kasy.
Pamiętan jako dziecko słyszłaem jak zapowiadaliśći społkę akcyjną sponsorów, wyniki itd. itd. a tak po prawie dziesieciu latach nic się nie zmieniło.
Żenada i tyle.  


...
16:18, 05 lutego 2014

mocherek

komus zerwalo antenkeSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.