Młodziczki Nike na drugim miejscu w Nadarzynie

Siatkówka 26 czerwca 2015 Komentarzy

W niedzielę 14 czerwca w Nadarzynie rozegrany został towarzyski turniej siatkarski młodziczek. Udział w zawodach wzięły również zawodniczki Nike Ostrołęka z roczników 2001-2002. Do Ostrołęki nasze zawodniczki wróciły jako zdobywczynie drugiego miejsca.

W turnieju występowało sześć zespołów. Grano systemem każdy z każdym, dwa sety bez względu na wynik. W pierwszym meczu zespół Nike rywalizował z drużyną ABIS Łódź. Mecz zakończył się nietypowym jak dla siatkówki wynikiem 1:1. Jak się później okazało, było to decydujące spotkanie o zwycięstwie w turnieju. Obydwa zespoły w kolejnych meczach odniosły bowiem po cztery zwycięstwa bez straty seta i o pierwszym miejscu decydował stosunek małych punktów.

- Takie turnieje są nam bardzo potrzebne. Rozegraliśmy 10 setów, wygraliśmy 9 ulegając tylko w jednej partii rok starszym zawodniczkom z Łodzi. Dla wielu dziewczyn jest to tak naprawdę początek gry szóstkami i z każdym setem nabierają pewności i doświadczenia boiskowego. Na turnieju występowała cała 12 i każda z zawodniczek wnosiła coś pozytywnego do gry - powiedział trener Tomasz Pakieła.

Warto dodać, że organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne, których nie zabrakło dla ostrołęczanek. Najlepszą rozgrywającą turnieju została wybrana Wiktoria Lipka, a najlepszą zawodniczką zespołu Natalia Mierzejewska.

Wyniki Nike Ostrołęka podczas turnieju w Nadarzynie: Nike Ostrołęka - Abis Łódź 1:1; Nike Ostrołęka - Sparta Grodzisk Mazowiecki 2:0; Nike Ostrołęka - ŁKS Łódź 2:0; Nike Ostrołęka - GLKS Nadarzyn 2:0; Nike Ostrołęka - SMS Warszawa 2:0.