Na piłkarskich arenach: Jak wypadły lokalne ekipy? Podsumowanie weekendu

Piłka nożna 29 października 2023 5 Komentarzy

Za nami niezwykle ciekawy piłkarski weekend. Wygrał KS CK Troszyn, cenne zwycięstwo odniosła ostrołęcka Narew, w derbach powiatu padł z kolei remis, a w Wąsewie doszło do nie lada sensacji.

Na boiskach IV ligi mazowieckiej dział się sporo. Oczywiście kibice z powiatu ostrołęckiego zwrócili oczy na stolicę, gdzie KS CK Troszyn grał z Ursusem. Jedyna bramka padła w drugiej połowie, Troszyn wygrał 1:0 i jest wiceliderem. Kolejny mecz już u siebie, czyli... w twierdzy, bo przecież Troszyn na własnym stadionie ma bilans 6 wygranych, 0 remisów, 0 porażek.

Na uwagę zasługuje też coraz lepsza forma KTS Weszło Warszawa. Ta ekipa odblokowała się po nieudanym początku sezonu i ma już 7 zwycięstw z rzędu, w tabeli zajmując miejsce tuż za Troszynem. Lideruje wciąż Wisła II Płock, która w tej kolejce skromnie wygrała z Oskarem Przysucha.

ZOBACZ WYNIKI I TABELĘ IV LIGI

W V lidze creme de la creme 12. kolejki mieliśmy w Ostrołęce, gdzie Narew podjęła MKS Przasnysz. Goście od 49. minuty grali w "10" i wtedy jeszcze prowadzili 2:1, ale w osłabieniu lider nie był już taki straszny. Narew wygrała 4:2 i udowodniła, że jest jednym z kandydatów do czołowych miejsc. W tabeli widać już wyraźnych faworytów do awansu: MKS Przasnysz, Makowianka, Nadnarwianka Pułtusk i Narew odłączyły się od reszty stawki.

ZOBACZ WYNIKI I TABELĘ V LIGI

W okręgówce zwycięstwa odniosły dwie czołowe ekipy - z Żuromina i Opinogóry - mimo, że grały na wyjeździe. Z delegacji z pełną pulą wróciła też ekipa Rzekunianki Rzekuń, wygrywając 6:3 z GKS Gumino. Mniej szczęścia miał Kurpik Kadzidło - Wkra Radzanów wygrała z drużyną z powiatu ostrołęckiego aż 6:1. Z kolei ULKS Ołdaki zaliczył mocną końcówkę meczu i ograł Mazura Ojrzeń.

ZOBACZ WYNIKI I TABELĘ LIGI OKRĘGOWEJ

W A Klasie mieliśmy derby powiatu ostrołęckiego, w których GKS Łyse i Świt Baranowo podzieliły się punktami po remisie 3:3. Porażki na wyjazdach poniosły Narew II Ostrołęka (0:2 z Wąsewem - sensacja!) i Aldo Bartnik Myszyniec (1:4 z Różanem). Na miejscach dających awans z wyraźną przewagą są ekipy ze Słoszewa i Różana.

ZOBACZ WYNIKI I TABELĘ A KLASY

W ostrołęckiej B Klasie zwycięstwo 4:2 nad Orzycem Chorzele zanotował Orz Goworowo. W meczu z ostatnim w tabeli Orzycem Chorzele do przerwy był remis, ale w drugiej połowie swoje argumenty pokazali zawodnicy Orza, finalnie zgarniając trzy punkty.