Narew pokonała Raszyn! Mecz "o sześć punktów" dla niebiesko-czerwonych

Piłka nożna 17 maja 2023 11 Komentarzy

To było niezwykle ważne zwycięstwo Narwi Ostrołęka. Niebiesko-czerwoni pokonali KS Raszyn 2:1, odwracając losy meczu po bramce straconej z rzutu karnego.

Mecz miał spory ciężar gatunkowy w kontekście walki o utrzymanie w IV lidze. W 16. minucie niebezpieczny strzał oddali goście i niewiele zabrakło, by objęli prowadzenie. Cztery minuty później składną akcję przeprowadziła Narew, ale Gromek uderzał niewiele nad bramką. W okolicach 30. minuty dobrą interwencją popisał się Kacper Stepnowski. Do przerwy bramki nie padły.

W 53. minucie sędzia Karol Wójcik podyktował rzut karny dla Raszyna za zagranie ręką w wykonaniu rezerwowego Dominika Barciaka. Do piłki podszedł Marcin Bykowski i umieścił piłkę w siatce, mimo, że intencje strzelającego wyczuł Kacper Stepnowski.

Po 70. minucie nastąpił czas, który wstrząsnął Raszynem. Najpierw Iwan Budniak strzelił gola z rzutu wolnego egzekwowanego z lewej strony boiska. Po chwili było już 2:1 - świetne dośrodkowanie z lewej strony i strzał głową Kamila Jastrzębskiego. Po zdobytej bramce piłkarze zaprezentowali "kołyskę".

Do końca meczu Narew miała inicjatywę i mogła jeszcze podwyższyć wynik. Ostatecznie skończyło się wygraną Narwi 2:1 i mecz "o sześć punktów" można zaliczyć do udanych. Było to drugie z rzędu zwycięstwo Narwi. Oby tak dalej!

Narew Ostrołęka - KS Raszyn 2:1 (0:0)

Narew: Stepnowski - Gromek, Cassio, Ochrimenko (26' Barciak), Gałązka, Ciężar (61' Białobrzeski), Faracov (68' Trojanowski), Vilela, Budniak (90' Zięba), Olesiński (86'Drężek), Jastrzębski.