Nike Ostrołęka w finale III ligi! (wideo, zdjęcia)

Siatkówka 29 kwietnia 2018 1 Komentarz

Nike Ostrołęka zagra w turnieju finałowym III ligi siatkarek. Dziś podopieczne trenera Tomasza Pakieły pokonały AZS LSW Warszawa 3:2 podczas turnieju półfinałowego, rozgrywanego w Olsztynie.

Wczoraj ostrołęczanki odniosły pewne zwycięstwo 3:0 z Danexem Siemiatycze, a także po dobrym meczu przegrały 1:3 z Chemikiem Olsztyn. Więcej o wczorajszych meczach przeczytasz w naszym serwisie. Stało się jasne, że o awansie do turnieju finałowego III ligi zadecyduje mecz z AZS LSW Warszawa. Zespół z Warszawy został ostatnio wzmocniony i prezentował dużo lepszą formę niż w etapie wojewódzkim, dlatego emocji nie brakowało.

W pierwszej partii nasze siatkarki pokazały, że nie boją się bardziej doświadczonych rywalek ze stolicy. Przez większość seta utrzymywały minimalną przewagę, a w końcówce wytrzymały próbę nerwów i wygrały 26:24. W drugiej odsłonie to rywalki wystartowały od bardzo dobrej gry. W zespole Nike szwankowało przyjęcie zagrywki, choć trzeba przyznać, że warszawianki w tym elemencie nie oszczędzały młodych zawodniczek z Ostrołęki. Ta partia zapisana została na korzyść AZS LSW. Dwa kolejne sety wyglądały bliźniaczo: najpierw Nike wygrywa po zaciętej walce, po czym AZS LSW wraca do gry w dobrym stylu. Po czterech setach na tablicy wyników mieliśmy 2:2.

Warszawianki były bardzo zmotywowane przed tie-breakiem, lecz argumentów czysto sportowych więcej po swojej stronie miała ekipa Nike. Choć do zmiany stron w piątym secie wynik oscylował wokół remisu, to później obejrzeliśmy prawdziwy popis gry Nike. Zawodniczki z Ostrołęki nakręcały się po każdym zdobytym punkcie, a po stronie AZS LSW zapanował smutek - stało się jasne, że Nike jest w tym momencie nie do zatrzymania. Ostrołęczanki wygrały 15:10 i w całym meczu 3:2. Awans do finału III ligi jest nasz! Razem z Nike przepustkę do finału uzyskała także ekipa Chemika Olsztyn.

Jak przekazał nam prezes klubu Dariusz Piersa, na turniej finałowy ekipa Nike pojedzie prawdopodobnie do Jarosławia - gospodarzem turnieju będzie tamtejszy klub San Pajda.

Nike Ostrołęka - AZS LSW Warszawa 3:2 (26:24, 19:25, 26:24, 18:25, 15:10)