Ósma wygrana z rzędu: Korona HiD liderem "okręgówki"!

Piłka nożna 09 maja 2013 Komentarzy

Korona HiD Ostrołęka pokonała Kryształ Glinojeck 2:1 w wyjazdowym meczu zaległej 17. kolejki ligi okręgowej. Dla niebiesko-żółtych było to ósme zwycięstwo z rzędu - Korona HiD jest obecnie liderem ciechanowsko-ostrołęckiej "okręgówki"!

Trener Tomasz Słowik ma powody do zadowolenia (fot.eostroleka.pl)

Do przerwy na stadionie w Glinojecku kibice nie oglądali bramek. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Kamil Orzoł, który już siedem minut po wznowieniu gry trafił do bramki gospodarzy. Prowadzenie Korony HiD utrzymywało się do 77. minuty. Wtedy Kryształ doprowadził do wyrównania.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Tomasza Słowika. Na sześć minut przed końcem meczu do siatki trafił niezawodny Patryk Wysocki. Dla napastnika Korony HiD było to już piętnaste trafienie w tym sezonie. Bramka była o tyle ważna, że dała zwycięstwo gościom.

Trzy punkty pozwoliły przesunąć się Koronie na pierwsze miejsce w tabeli, gdyż główny rywal ostrołęczan - MKS Ciechanów - nie rozegrał swojego meczu ze Żbikiem Nasielsk. Jeżeli Korona HiD utrzyma pozycję lidera do końca sezonu to uzyska bezpośredni awans do IV ligi.

Kryształ Glinojeck - Korona HiD Ostrołęka 1:2 (0:0)