Ostatni start UKS Atleta w 2023. "To były piękny turniej. Świetnie zakończony rok" [ZDJĘCIA]

Inne 23 grudnia 2023 0 Komentarzy

Za nami Ogólnopolski Otwarty Mikołajkowy Turniej o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów. Rodzinna, świąteczna atmosfera udzielała się każdemu. Bardzo dobre wyniki, z rekordami Polski włącznie, zacięta rywalizacja, znakomici goście, czołówka naszych arbitrów i choinki na pomoście. Tak wyglądał start UKS Atleta Ostrołęka.

Na mikołajkowym, pięknie przystrojonym pomoście, zaprezentowali się zawodniczki i zawodnicy takich klubów jak m.in. CLKS Mazovia Ciechanów, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki, Klimat Łapy, Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, KS Budowlani Opole, AZS AWF Biała Podlaska, LKS Dobroszyce / LKS Omega Kleszczów, MKS Narew Pułtusk, Sparta Płońsk, Start Maków Mazowiecki, UKS Atleta Ostrołęka, UKS Impuls Warszawa, UOLKA Ostrów Mazowiecka.
Wystartowała też dziesiątka zawodników z UKS Atleta Ostrołęka.

W kategorii wagowej 71 kg Młodziczek startowała Amelia Larm i Maja Zera. Amelia ustanowiła dwa rekordy życiowe i zajęła 7. lokatę z wynikiem 58 kg. Maja w dwuboju uzyskała 92 kg zaliczając tylko dwa podejścia. W kategorii wagowej 81 kg dzielnie rywalizowały młodziczki Dorota Gnoza i Julia Stachurska. Dorota ustanowiła dwa rekordy życiowe i z wynikiem 103 kg w dwuboju zajęła 2. stopień na podium. Na najwyższym stopniu podium stanęła również ostrołęczanka Julia Stachurska, dominująca w tej kategorii wagowej brązowa medalistka Mistrzostw Polski do 15 lat.

Spośród chłopców do 15 lat jako pierwsi wystartowali Kacper Mróz w kategorii wagowej 73 kg i Jakub Romański w kategorii wagowej 89 kg. Kacper z wynikiem 149 kg staje na najwyższym stopniu podium i zarazem ustanawia 3. rekordy życiowe. Jakub z niedosytem uzyskuje w dwuboju 97 kg i zajmuje 4. lokatę w tej kategorii.

W niedzielny poranek w kategorii wagowej 89 kg wśród Junior młodszy stanęli Dawid Kalwara i Radosław Krupa. Dla Dawida był to nieudany występ i z wynikiem tylko 140 kg uplasował się na 7. pozycji. Z wynikiem 145 oczko wyżej sklasyfikowany został Radek. Drużynowo zwyciężył CLKS Mazovia Ciechanów wyprzedzając LKS Dobryszyce woj. łódzkie, na czwartym miejscu był Klimat Łapy, piąte Budowlani i a za szóste miejsce puchar odebrał trener Władysław Niedźwiecki.

Dwa złote medale (Julia i Kacper), jeden srebrny Doroty, czwarta lokata Jakuba, dwie szóste (Mai i Radka),  siódme miejsce Dawida oraz szósta lokata ostrołęckiej drużyny ciężarowej to zdobycze w Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym w Ciechanowie.

- To były piękny turniej. Świetnie zakończony rok przez sztangistów UKS Atleta Ostrołęka - podsumowuje trener Władysław Niedźwiecki.