Ostrołęccy ratownicy w formie! To był bardzo dobry sprawdzian

Inne 04 czerwca 2019 0 Komentarzy

2 czerwca reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka pojechała do Słupska na drugą rundę zawodów Pomorskiej Ligi w ratownictwie wodnym. Ostrołęczanie nie zawiedli!

Reprezentacja WOPR-OS - Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski - zdobyła w sumie dwanaście medali (8 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe). Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Bezkonkurencyjni w swoich startach byli Hubert Nakielski w kategorii open, który zdobył trzy złote medale oraz Mateusz Adamowski w kategorii junior, również zdobywca trzech złotych medali. Ponadto, Mateusz na dystansie 50m holowanie manekina oraz 200 m z przeszkodami ustanowił swoje nowe rekordy życiowe.

Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior młodszy zdobył Kamil Bojarski (1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy). Kamil na dystansie 100 m z przeszkodami ustanowił swój nowy rekord życiowy. Z dwoma medalami (srebrnym i brązowym) zdobytymi w kategorii młodzik z zawodów wróciła Maja Furmaniuk, która na 100 m z przeszkodami ustanowiła swój nowy rekord życiowy.

Kacper Mierzejewski, mimo że tym razem w startach indywidualnych w kategorii junior nie zdobył medali, to na dystansie 200 m z przeszkodami (szóste miejsce) oraz 100 m holowanie manekina w płetwach (czwarte miejsce) ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. Kacper ponadto był piąty na 50 m holowanie manekina. Podczas zawodów bezkonkurencyjna okazała się również sztafeta - Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Na dystansie 4x25 m holowanie manekina zajęła ona pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal i puchar.

- Start w zawodach uważam za bardzo dobry sprawdzian dla moich zawodników przed zbliżającymi się Letnimi Mistrzostwami Polski, które już za parę dni tj. 8 czerwca rozpoczynają się na 50 metrowym basenie w Szczecinie. Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych medali, ale najbardziej mnie cieszy rosnąca forma moich zawodników, która pozwoli im jak najlepiej się zaprezentować podczas Mistrzostw Polski – podkreśla trener Dariusz Małkowski.