Ostrołęczanie na sportowych arenach: Asysta Marczaka, doskonały występ Jakuba Łomacza we Francji

Inne 13 listopada 2012 Komentarzy

W ubiegły weekend na murawy i parkiety w kraju i za granicą wybiegło tysiące sportowców by walczyć o jak najlepsze wyniki dla swoich drużyn. Wśrod nich nie brakowało wychowanków ostrołęckich klubów. Sprawdziliśmy jak spisywali się oni w swoich obecnych zespołach. Na szczególne wyróżnienie zaslugują występy piłkarza Mariusza Marczaka i siatkarza Jakuba Łomacza.

Jakub Łomacz ma za sobą świetny występ we Francji

Przegląd występów ostrołęczan zaczynamy od piłki nożnej. Mariusz Marczak występuje w II-ligowym Radomiaku Radom, który w ramach 16. kolejki II ligi spotkał się na własnym stadionie z Motorem Lublin. Wychowanek Narwi Ostrołęka wybiegł w pierwszym składzie i rozpoczął spotkanie od znakomitego dośrodkowania z rzutu rożnego po którym padła bramka dla gospodarzy już w drugiej minucie meczu. Później Marczak dalej popisywał się bardzo dobrymi zagraniami, miał nawet okazję do strzelenia bramki, lecz jego uderzenie obronił bramkarz Motoru. Marczak zszedł z boiska w 64. minucie. W tym samym spotkaniu w 72. minucie pojawił się w barwach radomskiego klubu Marek Kaliszewski - urodzony w Ostrołęce wychowanek LZS Lelis i wieloletni piłkarz ostrołęckich klubów, Korony i Narwi. Kaliszewski w 90. minucie zmarnował doskonałą okazję do zdobycia gola - jego strzał w sytuacji "sam na sam" został odbity przez golkipera gości. Ostatecznie Radomiak pokonał Motor 3:0.

W 16. kolejce III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej ŁKS Łomża zmierzył się z Orłem Kolno. Od pierwszej do ostatniej minuty na boisku przebywał wychowanek Korony HiD, Przemysław Olesiński. ŁKS wygrał z Orłem 3:0.

Na siatkarskich parkietach w ubiegły weekend swoje mecze zaliczyło trzech ostrołęczan. Grzegorz Łomacz zagrał cały mecz w barwach Lotosu Trefla Gdańsk w meczu Plus Ligi z Effectorem Kielce. Niestety drużyna, której kapitanem jest Łomacz, nie zaliczy tego meczu do udanych - porażka 0:3 mówi o tym wyraźnie. Grzegorz Łomacz w tym spotkaniu zdobył 3 punkty na co złożył się atak, blok i as serwisowy.

W Młodej Lidze, czyli odpowiedniku Plus Ligi dla młodszych siatkarzy swój mecz w barwach AZS MOS Wola Politechnika Warszawska zagrał Mateusz Osiecki. 20-letni przyjmujący pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych, zdobył 2 punkty (as serwisowy i atak) a jego drużyna przegrała na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów 1:3.

Kapitalny występ we francuskiej PRO B ma za sobą Jakub Łomacz, starszy brat Grzegorza. 30-latek, jak przystało na kapitana swojej drużyny, był najlepszym zawodnikiem meczu swojej drużyny Martigues, która zmierzyła się z Ales. Przyjmujący zdobył 22 punkty i zanotował przyjęcie na niespotykanym poziomie 100% przy 28 próbach przyjęcia. Jego skuteczność w ataku wyniosła 42%. Drużyna Łomacza wygrała 3:1.

Podróż po występach ostrołęczan kończymy na koszykówce kobiet i meczu Polskiej Ekstraklasy. Marzena Marciniak zagrała w meczu Centrum Wzgórze Gdynia - Metazol Lider Pruszków. Występująca w barwach gdyńskiej ekipy ostrołęczanka zagrała przez niecałe 3 minuty w tym spotkaniu, notując jedną zbiórkę.