Ostrołęczanie strzelają w wyższych ligach

Piłka nożna 27 sierpnia 2013 Komentarzy

Mariusz Marczak, Marcin Truszkowski i Przemysław Olesiński to wychowankowie ostrołęckich klubów, występujący obecnie w innych zespołach. W ubiegły weekend obaj wydatnie przyczynili się do zwycięstw swoich ekip w rozgrywkach ligowych, strzelając bramki.

Marcin Truszkowski

30-letni Marczak, wychowanek ostrołęckiej Narwi, trafił do siatki w meczu swojej drużyny - Broni Radom - z MKS Kutno. Ostrołęczanin perfekcyjnie wykonał rzut karny w 51. minucie, ustalając wynik meczu na 3:1 dla radomskiego zespołu.

Natomiast Olesiński trafił do bramki w barwach ŁKS Łomża aż dwukrotnie! Łomżyński zespół w czwartej kolejce odniósł swoje pierwsze zwycięstwo ligowe, grając bardzo efektownie i pokonując aż 5:1 Wissę Szczuczyn. Wychowanek Korony HiD strzelał gole 37. i 52. minucie a na kwadrans przed końcem meczu opuścił boisko. W pierwszym składzie ŁKS zagrał również 16-letni ostrołęczanin Marcin Kraska (zszedł z boiska w 80. minucie). Na osiemnaście minut przed końcem meczu na boisku pojawił się także inny z przedstawicieli naszego miasta - Michał Lelujka.

W meczu II ligi wschodniej pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Motorem Lublin trafienie dla gospodarzy zaliczył Marcin Truszkowski. Wychowanek najstarszego klubu z Ostrołęki zagrał od 75. minuty i dziewięć minut po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców.