Oto mistrzowie badmintona! [ZDJĘCIA]

Inne 07 listopada 2023 0 Komentarzy

W ramach Mazowieckich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce we współpracy z Klubem Sportowym Badminton Ostrołęka przeprowadził 4 listopada 2023 r. Mistrzostwa Ostrołęki i Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w badmintonie. Natomiast 5 listopada zostały rozegrane pojedynki badmintonowe na szczeblu międzypowiatowym. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o prawo startu w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w badmintonie.

W dwudniowej rywalizacji w poszczególnych kategoriach kwalifikacje wywalczyły reprezentacje następujących szkół:

• 1. SP LIPNIKI - igrzyska dzieci szkoły podstawowe klasa VI dziewczynki
  • 2. SP LIPNIKI - igrzyska dzieci szkoły podstawowe klasa VI chłopcy
  • 3. SP ŁYSE - igrzyska dzieci szkoły podstawowe klasa VIII dziewczyny
  • 4. SP LIPNIKI - igrzyska dzieci szkoły podstawowe klasa VIII chłopaki
  • 5. LO Nr 2 w OSTROŁĘCE – igrzyska licealiada szkoły ponadpodstawowe dziewczyny
  • 6. ZSP w CZERWINIE – igrzyska licealiada szkoły ponadpodstawowe chłopaki

Zmagania badmintonistów z całego województwa mazowieckiego w ramach Igrzysk Szkolnych zostaną rozegrane 25 listopada 2023 r. w Ostrołęce. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

Mistrzostwa w badmintonie. Kto wygrał?

Pierwszego dnia zmagań wyłoniono mistrzów Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Najlepszymi w badmintonie w Ostrołęce w kategorii szkół podstawowych klasy VI okazały się zawodniczki z SP Nr 5 w i zawodnicy z SP Nr 10. Mistrzami Ostrołęki w kategorii szkół podstawowych klasy VIII zostali zawodnicy z SP Nr 1. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych mistrzyniami zostały zawodniczki z LO Nr 2.

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego zdominowały zawodniczki i zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Lipnikach, którzy w czterech kategoriach prowadzonych zmagań w szkołach podstawowych trzykrotnie zdobyli najwyższe miejsca na podium. Reprezentanci z SP w Lipnikach zdobyli złoto w klasach VI i to drużyna dziewczynek i chłopców oraz w klasach VIII drużyna chłopców. W tej kategorii wiekowej, czyli szkoły podstawowe klasy VIII mistrzyniami powiatu ostrołęckiego zostały dziewczyny z SP w Łysych. W szkołach ponadpodstawowych złoto zdobyła reprezentacja dziewczyn ze Szkoły Powiatowej w Troszynie, a wśród chłopaków złote medale powędrowały dla reprezentantów Zespołu Szkół Powiatowych w Czerwinie.