Piątka popłynęła w stolicy. Ważny medal w stylu dowolnym

Pływanie 15 maja 2023 1 Komentarz

W sobotę 13 maja zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka - Zuzanna Zecer, Helena Żerańska, Łucja Tomczak, Hanna Wawrzyńska, Oliwia Walczak, Antoni Golan oraz Marcel Łoziński uczestniczyli w VI eliminacjach Ogólnopolskich Zawodów pływackich dla dzieci w ramach programu "Od Młodzika do Olimpijczyka". Impreza zgromadziła w dwóch blokach na starcie ponad 730 zawodniczek i zawodników z 70 klubów z Polski.

Zuzia zdobyła jeden złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 34,07 oraz jeden srebrny medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:11,68 (rekord życiowy). Marcel dwukrotnie zajął piąte miejsce - na 50 m stylem dowolnym z czasem 39,68 oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 54,36

Antek zajął szóste miejsce na 50 m stylem motylkowym z czasem 36,81 (rekord życiowy) oraz jedenaste miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:15,56 (rekord życiowy). Hela zajęła jedenaste miejsce miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 47,69 oraz dwudzieste szóste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 45,52.

Hania zajęła czternaste miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,77 oraz dwudzieste siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,91. Z kolei Łucja zajęła dziewiętnaste miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 43,58 oraz dwudzieste piąte miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 54,95

Oliwka uplasowała się na trzydziestym drugim miejscu na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:55,59 oraz była pięćdziesiąta czwarta na 100 stylem dowolnym z czasem 1:47,54.

Klub UKS Piątka podsumowuje: - Dla Zuzi medal zdobyty w stylu dowolnym stał się bardzo ważny,  bo po poprawieniu rekordu życiowego o trzy sekundy zajmuje drugie upragnione miejsce, ale też cieszymy się bardzo, że większość zawodniczek ma za sobą pierwsze udane starty na pięknym 50-metrowym basenie Olimpijskim Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Źródło: UKS Piątka Ostrołęka