Niebiesko-czerwoni poza Pucharem Polski. Wyniki 2. rundy [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 16 sierpnia 2023 0 Komentarzy

Narew II Ostrołęka przegrała z Ostrovią Ostrów Mazowiecka 2:3 w meczu 2. rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Ostrołęczanie walczyli z wyżej notowanym rywalem, który ostatecznie był lepszy o jedną bramkę.

Do przerwy to ostrołęcka Narew II prowadziła 1:0 po bramce Bartosza Siurnickiego z rzutu karnego. Gol do szatni, później jeszcze rzut karny obroniony przez Maksymiliana Parzycha na początku drugiej połowy: to wpływało pozytywnie na morale.

Ale Ostrovia, grająca na codzień ligę wyżej, pokazała, że nie dzieje się tak przypadkowo. Bramki Wasiliewa, Kopacza i Wojdaka sprawiły, że to Ostrovia prowadziła 3:1. Rozmiary porażki zmniejszył Borowiecki, a mogło być nawet 3:3, ale w statniej akcji meczu zabrakło szczęścia.

Narew II Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:3 (1:0)

• 1:0 Siurnicki
  • 1:1 Wasiliew
  • 1:2 Kopacz
  • 1:3 Wojdak
  • 2:3 Borowiecki

Narew II Ostrołęka: Lenda (46. Parzych) – Babicz, Olszewski (60. Dębek), Szmigiel (67. Bandorowicz), Miłoszewski – Godziebiewski, Borkowski (73. Zaręba), Siurnicki (46. Bąk) – Grodzki (46. Krawczyk), Borowiecki, Klec (63. Fabiański).

Awans wywalczyła ekipa Rzekunianki Rzekuń, która rozgromiła na wyjeździe Orzyc Chorzele 7:0 (bramki - Szymczyk 2, Dudek, Karczewski, Jastrzębski, Rogoziński, Szklanko). Awansował też Kurpik Kadzidło, który wygrał z Orłem Sypniewo 4:2.