Rafał Nasiadka z medalem Mistrzostw Europy!

Sporty walki 20 kwietnia 2015 Komentarzy

Zawodnik MKKK Shinkyokoushin Ostrołęka Rafał Nasiadka został brązowym medalistą Mistrzostw Europy w karate kyokoushin! Zawody zostały rozegrane w ubiegły weekend w warszawskiej hali Torwar. To naprawdę wielki sukces dla ostrołęckiego karate.

Najbardziej prestiżowa impreza karate shinkyokushin w Europie czyli mistrzostwa naszego kontynentu odbyły się w tym roku w Warszawie w dniach 17-18 kwietnia. Pierwszego dnia rywalizowali juniorzy w konkurencjach kata i kumite oraz seniorzy w kata, natomiast w sobotę 18 kwietnia seniorzy walczyli o tytuły Mistrzów Europy w poszczególnych kategoriach wagowych.

Samo zakwalifikowanie się ostrołęczanina do czołówki najlepszych karateków w Europie było dużym sukcesem, natomiast występ Nasiadki w europejskim czempionacie był naprawdę znakomity. Ostrołęczanin pokazał wielką klasę i po znakomitych walkach zajął trzecie miejsce w rywalizacji juniorów w kategorii kumite do 75 kilogramów. Warto dodać, że akurat w tej kategorii Polska mogła cieszyć się z dwóch medali, gdyż srebro zdobył Jakub Tęcza. Zwyciężył reprezentant Ukrainy Aleksander Swinarienko.

Zawodnikowi i jego trenerom z MKKK gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy udanych startów w następnych zawodach!