Ratownicy WOPR-OS z rekordami i medalami [ZDJĘCIA]

Inne 24 kwietnia 2023 0 Komentarzy

10 medali (2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych) zdobyli zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2023, która odbyła się 23 kwietnia 2023 r. w Redzie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Gabriela Grabowska, Anna Grabowska, Aleksandra Żochowska, Julia Ościłowska, Błażej Samluk, Maciek Romanowski, Mikołaj Grabowski, Mikołaj Pęza, Michał Małkowski.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina, 200/100/50 m z przeszkodami) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami.

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych.

W startach indywidualnych zawodnicy WOPR-OS osiągali następujące wyniki:

• Błażej Samluk w kategorii młodzik starszy zdobył dwa złote medale na dystansach: 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,17,56 s. i 50 m ratowanie manekina z czasem 42,01 s oraz srebrny medal na dystansie 100 m z przeszkodami z czasem 1,15,78 s. Błażej we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.
  • Gabriela Grabowska w kategorii junior młodszy zdobyła srebrny medal na dystansie 50 m ratowanie manekina z czasem 42,54 s – nowy rekord życiowy, oraz brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach. Gabrysia ponadto była szósta na 100 m z przeszkodami z nowym rekordem życiowym 1,15,49 s.
  • Maciek Romanowski w kategorii junior zdobył srebrny medal na 200 m z przeszkodami z nowym rekordem życiowym 2,24,12 s. Wynik ten dał mu również brązowy medal w kategorii Open. Maciek ponadto zdobył brązowy medal na 50 m ratowanie manekina z czasem 36,91 s – nowy rekord życiowy i był piąty na 100 m ratowanie manekina w płetwach.
  • Mikołaj Grabowski w kategorii junior zdobył brązowy medal na 100 m ratowanie manekina w płetwach, ponadto zajął siódme miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 39,22 s. oraz siódme miejsce na 200 m z przeszkodami.
  • Julia Ościłowska, dla której był to pierwszy start w zawodach, w kategorii młodzik : zdobyła brązowy medal na 50 m z przeszkodami, zajęła piąte miejsce na 100 m ratowanie w płetwach oraz była ósma na 50 m holowanie.
  • Anna Grabowska, nasza najmłodsza zawodniczka, w kategorii młodzik we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe zajmując następujące lokaty : dwunaste miejsce na 100 m ratowanie w płetwach, jedenaste miejsce na 50 m holowanie, jedenaste miejsce na 50 m z przeszkodami.
  • Mikołaj Pęza w kategorii młodzik starszy zajmował czwarte miejsca na 100 m ratowanie manekina w płetwach i 100 m z przeszkodami oraz siódme miejsce na 50 m holowanie manekina. Mikołaj we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.
  • Aleksandra Żochowska w kategorii junior zajmowała następujące lokaty : ósme miejsce na 50 m holowanie manekina z nowym rekordem życiowym 48,22 s., siódme miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,18,53 s. – nowy rekord życiowy oraz dziesiąte miejsce na 200 m z przeszkodami.
  • Michał Małkowski w kategorii młodzik we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe zajmując następujące lokaty: szóste miejsce na 100 m ratowanie w płetwach, piąte miejsce na 50 m holowanie. Trener relacjonuje: - O dużym pechu może powiedzieć Michał w starcie na 50 m z przeszkodami, ponieważ czas który osiągnął dawał mu brązowy medal. Niestety sędziowie dopatrzyli się minimalnego falstartu i nasz zawodnik w tej konkurencji został zdyskwalifikowany.

W wyścigach sztafetowych na dystansie 4 x 50 m z przeszkodami zespół męski (Mikołaj Grabowski, Mikołaj Pęza, Błażej Samluk, Maciej Romanowski) w kategorii open zdobył brązowy medal. W tej samej konkurencji, z tym że w kategorii junior zespół żeński (Aleksandra Żochowska, Anna Grabowska, Julia Ościłowska, Gabriela Grabowska) uplasował się na czwartej pozycji.

- To był bardzo udany występ moich zawodników. Najbardziej zadowolony jestem z postępów jakie czynią moi zawodnicy, osiągając podczas swoich startów coraz lepsze czasy. Oczywiście zdobyte medale również bardzo cieszą - podsumowuje trener Dariusz Małkowski.