Rekordy życiowe i wysokie lokaty: Dobry występ lekkoatletów OKLA w stolicy!

Lekkoatletyka 06 czerwca 2013 0 Komentarzy

Udany występ zaliczyli lekkoatleci OKLA Ostrołęka podczas dwudniowych zawodów makroregionu, które odbyły się w miniony weekend w Łodzi. Zobacz jakie wyniki osiągnęli ostrołęccy lekkoatleci.

Udany występ zaliczyli lekkoatleci OKLA Ostrołęka podczas dwudniowych zawodów makroregionu, które odbyły się w miniony weekend w Łodzi. Zobacz jakie wyniki osiągnęli ostrołęccy lekkoatleci.

Bardzo dobrze wypadł Bartosz Kurzych, który po raz kolejny poprawił rekord życiowy w pchnięciu kulą (5 kg). Podopiecznemu Marka Kwiatkowskiego wynik 15,46 m dał również zwycięstwo w całym konkursie. W konkurencji rzutu dyskiem (1,5 kg) Bartosz Kurzych również poprawił rekord życiowy, ale wynik 44,33 m dał mu trzecie miejsce i nie zapewnił przepustki do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pozostałe wyniki zawodniczek i zawodników OKLA podczas makroregionu:
100m - Anna Grala - 13,39 s rekord  życiowy
200m - Anna Grala - 27,96 s rekord życiowy
200m - Aleksandra Kiełczewska 28,31 s
400m ppł - Aleksandra Dzwigała 67,84 s rekord życiowy (3 miejsce) - sekundy zabrakło do uzyskania minimum i awansu na OOM
1500m - Natalia Nowak 4;56,47 rekord życiowy (3 miejsce)
skok w dal - Magdalena Żebrowska 5,89 m (2 miejsce)
Aleksandra Dzwigała 5,13 m (5 miejsce)
4x100m - nie ukończyła biegu
Wioleta Głażewska- nie wystartowała ze względu na chorobę

W tym samym czasie w Warszawie wystartowali dwaj dyskobole OKLA Igor Bastek i Łukasz Kowalski. Obaj ustanowili nowe rekordy życiowe Igor Bastek (dyskiem 1,75 kg) zanotował wynik 51,10 m, który jest obecnie trzecim rezultatem w kraju w jego kategorii wiekowej. Bardzo dobry wynik zanotował również Łukasz Kowalski (dysk 2 kg) - 48,37 m, co jest siódmym wynikiem w kraju w gronie młodzieżowców.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.