Siatkarze Energi Pekpol na czwartym miejscu w Memoriale Józefa Gajewskiego

Siatkówka 28 września 2013 0 Komentarzy

W piątek i sobotę siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym IV Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Podopieczni Andrzeja Dudźca ponieśli dwie porażki i uplasowali się na czwartym miejscu.

W piątek i sobotę siatkarze Energi Pekpol Ostrołęka wzięli udział w bardzo silnie obsadzonym IV Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Podopieczni Andrzeja Dudźca ponieśli dwie porażki i uplasowali się na czwartym miejscu.

W piątkowe popołudnie biało-czerwoni zmierzyli się z drużyną z Plus Ligi - Lotosem Trefl Gdańsk. Podopieczni Radosława Panasa wystąpili w silnym zestawieniu, m.in. z Grzegorzem Łomaczem, Wojciechem Żalińskim i Maciejem Zajderem. W pierwszym secie Ostrołęka prowadziła różnicą nawet pięciu punktów, lecz siatkarze z Gdańska dogonili wynik i wyszli na prowadzenie w samej końcówce seta, wygrywając go 25:23. Dwie następne partie również należały do Lotosu Trefl i tym sposobem w finale turnieju znalazł się właśnie gdański zespół.

Energa Pekpol powalczył o trzecie miejsce w turnieju z ligowym rywalem, Ślepskiem Suwałki. Niestety, powtórzył się scenariusz z dnia poprzedniego - ostrołęccy gracze rozpoczęli z animuszem, lecz dali się dogonić dobrze dysponowanym gospodarzom turnieju i wygrali oni pierwszą partię. W drugiej od początku do końca przeważał Ślepsk i było już 2:0 dla gospodarzy. Trzeciego seta wygrali podopieczni Andrzeja Dudźca po świetnej końcówce wynikiem 24:26. Czwarty set miał podobny przebieg jak pierwszy - Energa Pekpol rozpoczął od prowadzenia 3:6, lecz gospodarze zaryzykowali zagrywką i przy jednoczesnej świetnej dyspozycji w bloku pokonali siatkarzy z Ostrołęki, zwyciężając w całym meczu 3:1.

Za tydzień rozpoczynają się rozgrywki I ligi. W pierwszej kolejce biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z TKS Nascon Tychy. Pierwszy mecz ligowy przed własną publicznością Energa Pekpol rozegra 12 października o godzinie 18.00 w hali im. Gołasia z Cuprum Mundo Lubin.

Memoriał Józefa Gajewskiego - wyniki:
Energa Pekpol Ostrołęka (I liga) - Lotos Trefl Gdańsk (Plus Liga) 0:3
Ślepsk Suwałki (I liga) - AZS Politechnika Warszawska (Plus Liga) 0:3

o 3 miejsce: Ślepsk Suwałki - Energa Pekpol Ostrołęka 3:0
finał: Lotos Trefl Gdańsk - AZS Politechnika Warszawska 0:3

Klasyfikacja końcowa:
1. AZS Politechnika Warszawska;
2. Lotos Trefl Gdańsk;
3. Ślepsk Suwałki;
4. Energa Pekpol Ostrołęka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.