Skandaliczny weekend A-Klasowych drużyn z powiatu ostrołęckiego: Porażki, walkowery i oskarżenia o... pijaństwo!

Piłka nożna 05 listopada 2013 2 Komentarze

To nie był dobry weekend dla drużyn z powiatu ostrołęckiego. Spośród pięciu ekip zwycięstwo odniosła tylko Tęcza Łyse. Bartnik Myszyniec i KS CK Troszyn uznały wyższość rywali. Kompromitacją zakończoną walkowerami zakończyły się natomiast pojedynki Rzekunianki Rzekuń i Świtu Baranowo.

To nie był dobry weekend dla drużyn z powiatu ostrołęckiego. Spośród pięciu ekip zwycięstwo odniosła tylko Tęcza Łyse. Bartnik Myszyniec i KS CK Troszyn uznały wyższość rywali. Kompromitacją zakończoną walkowerami zakończyły się natomiast pojedynki Rzekunianki Rzekuń i Świtu Baranowo.

Rzekunianka w dwunastej kolejce A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej podejmowała przed własną publiką zespół GKS Strzegowo, czyli bezpośredniego kandydata w walce o awans do ligi okręgowej. Mecz zakończył się wynikiem 0:0, mimo przewagi, jaką posiadała ekipa gospodarzy. Niestety, po spotkaniu okazało się, że trzy punkty powędrują do Strzegowa a wszystko to przez... fatalną pomyłkę.

Trener Łukasz Załęski w 82. minucie oddelegował na boisko Łukasza Podporę, czyli zawodnika, który powrócił do gry po dłuższej przerwie. Niestety, przed meczem nastąpiła pomyłka w protokole meczowym i Podpora nie został do niego wpisany. Szkoleniowiec Rzekunianki był pewny, że może skorzystać z usług swojego gracza i dlatego pozwolił mu wejść na boisko. Sytuacja zakończyła się walkowerem 3:0 na korzyść GKS - w takich przypadkach prawo jest nieubłagane: zawodnik nieuprawniony wystąpił na boisku, choć wynikało to głównie z niedopatrzenia oraz fatalnej pomyłki.

Zupełnie inaczej było w drugim przypadku ukarania walkowerem drużyny z powiatu ostrołęckiego. Świt Baranowo pojechał na mecz z Wkrą Andzin w dwunastoosobowym składzie. Trener Daniel Zyra miał jednak spory problem ze skompletowaniem bloku defensywnego, stąd postanowił - po konsultacji z kapitanem oraz władzami klubu - wystawić do gry zawodnika nieuprawnionego, którym był przebywający gościnnie na meczu były zawodnik Świtu. Na boisku Świt wygrał 4:3, lecz gospodarze poprosili o weryfikację zawodników, po której na jaw wyszło oszustwo, którego dopuścili się goście. Wynik zweryfikowano więc jako 3:0 dla Wkry Andzin. Po meczu na jednym z portali społecznościowych zawrzało - "Po raz kolejny brakuje paru zawodników, którzy wybierają imprezy i nie odbieranie telefonów w niedziele przed meczem. Niestety, jeśli pełnoletnia osoba deklaruje, ze będzie na meczach, a później pojawia się na meczu pijana lub po prostu nie pojawia się, nie dzwoniąc nawet co jest powodem jego absencji, to świadczy to o braku szacunku dla reszty kolegów z drużyny" - czytamy na oficjalnym koncie Świtu Baranowo na Facebooku.

W innym meczu A-Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej Bartnik Myszyniec przegrał z KS Wąsewo 1:2.

Ligę wyżej - w "okręgówce" - KS CK Troszyn uległ 0:1 Borucie Kuczbork, natomiast Tęcza JBB Łyse odniosła siódme zwycięstwo z rzędu, pokonując Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna 3:0. Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:28, 05 listopada 2013

kibic

Jak nie wiecie , to nie piszcie  głupot , Świt miał 4 rezerwowych , Barany  


...
14:29, 05 listopada 2013

Gość

Eh ta nasza prowincjonalna piłka nożnaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

TECZA ŁYSE
26 lipca 2017 jasiumrowka
Siłownie
20 stycznia 2017 Gość
Treningi koszykówki.
07 grudnia 2016 babette89
Piłka Nożna
14 października 2016 kluczowski8
FaceBook