Specjaliści od Pucharu! KS CK Troszyn triumfuje trzeci rok z rzędu [WIDEO]

Piłka nożna 11 października 2023 2 Komentarze

O triumf w okręgowym Pucharze Polski degatury Ciechanów-Ostrołęka powalczyły ekipy Wkry Żuromin i KS CK Troszyn. Drużyna z powiatu ostrołeckiego udowodniła, że to specjaliści od Pucharu - kolejny raz drużyna KS CK mogli zaśpiewać "Puchar jest nasz".

Troszyn, mimo dużej rotacji w składzie w porównaniu z rozgrywkami ligowymi, mecz z Wkrą rozpoczął znakomicie. W 12. minucie Kacper Matusiak po bardzo składnej akcji ekipy gości precyzyjnym strzałem dał prowadzenie Troszynowi. To była świetna akcja Faracov - De Sousa Costa - Matusiak i gol ostatniego z wymienionych.

Na kolejną bramkę poczekaliśmy do 84. minuty. Ruiz ładnie rozciągnął na skrzydło do Dmitruka, dośrodkowana piłka wróciła do Ruiza, ten wystawił ją Charkiewiczowi i bramkarz gospodarzy mógł zobaczyć, jak bomba uderzona przez gracza z Troszyna wpada do siatki.

"Na deser" w tym meczu mieliśmy też rzut karny: faulowany był Jakub Tyska, a do piłki podszedł Mateusz Sitek i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Wkra Żuromin - KS CK Troszyn 0:3 (0:1)

• 0:1 - Matusiak
  • 0:2 - Charkiewicz
  • 0:3 - Sitek (karny)

KS CK Troszyn to specjaliści od okręgowego pucharu. Wygrali go... trzeci raz z rzędu.

• 2021/22: finał 2:1 z Nadnarwianką Pułtusk;
  • 2022/23: finał 4:1 ze Żbikiem Nasielsk
  • 2023/24: finał 3:0 z Wkrą Żuromin