SPS Volley przegrał pierwszy mecz finałowy

Siatkówka 22 kwietnia 2015 Komentarzy

Siatkarze SPS Volley Ostrołęka mają za sobą pierwszy mecz finału IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Karola Zubrzyckiego w wyjazdowym spotkaniu przegrali z SKF Global Village Mokobody 1:3. Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę w Ostrołęce.

Przypomnijmy, że oba zespoły mają już zagwarantowany awans do III ligi. Walka toczy się więc tylko o prestiż, jaki wynika ze zdobycia mistrzostwa IV ligi. Nie oznacza to jednak, że zawodnicy podeszli do pierwszego meczu finałowego nie skoncentrowani - wręcz przeciwnie, na parkiecie trwała zacięta walka.

Pokazał to pierwszy set niedzielnego spotkania, w którym siatkarze SPS Volley wygrali po emocjonującej końcówce 28:26. Kolejne trzy partie należały już jednak do Global Village. Gospodarze pokazali, że dysponują naprawdę dobrym zespołem i wygrali do 20, 17 i 20 (w całym meczu 3:1).

Rewanż odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 19.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Aby zdobyć tytuł mistrza IV ligi, Volley musi wygrać 3:0 lub 3:1 (w tym drugim wypadku musi zdobyć minimum 17 "małych punktów" więcej od przeciwnika, przy 16 punktach przewagi będzie rozegrany złoty set). Inny wynik oznaczał będzie mistrzostwo dla Global Village Mokobody. Ostrołęczanie nie są jednak bez szans, gdyż w dwóch poprzednich rundach play-off również wyraźnie przegrywali na wyjeździe, po czym wysoko zwyciężali w meczu domowym, notując zasłużony awans.