Sukces zawodniczki OKLA Elektro-Energetyka w Kamionie. "Napawa nas ogromną dumą"

Lekkoatletyka 23 kwietnia 2024 0 Komentarzy

19 kwietnia w Kamionie odbyły się XXVI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, łącznie ok. 800 zawodników. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych na trasie im. Roberta Lewandowskiego na dystansie 800m, 1000m, 2000m. Wśród uczestników byli reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

Reprezentanci OKLA zdobyli wiele czołowych miejsc w Mistrzostwach Mazowsza. - Napawa nas ogromną dumą fakt zdobycia na tak ważnych zawodach 4. miejsca przez Zofię Cichowską i awansu na Mistrzostwa Polski, które odbędą się jesienią - informuje klub.

Wśród podopiecznych Michała Zawojka 4. miejsce wśród piątoklasistek zajęła wspomniana już Zofia Cichowska. W rywalizacji szóstoklasistek Oliwia Wiśniewska była 20., a Wiktoria Dunajska była 60. Wśród siódmoklasistek na miejscu 10. była Nadia Lubowiedzka, tuż za nią dobiegła Emilia Ludwicka (11. miejsce), 17. była Maja Woźniak, 24. miejsce zajęła Joanna Szymańska, a na 42. miejscu uplasowała się Maja Grabowska.

Klasy ósme - wśród dziewcząt 16. była Adrianna Kozłowska, a 24. Roksana Antosiak. Z kolei wśród chłopców 13. miejsce zajął Tomasz Grabowski.

Źródło: OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka