Świetny mecz Met-Plast Kolor Ostrołęka w play-off

Koszykówka 10 marca 2015 Komentarzy

Kapitalne spotkanie mogli obejrzeć kibice podczas pierwszej serii gier drugiej rundy play-off Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. Met-Plast Kolor Ostrołęka po pasjonującej walce przegrał jedynie dwoma punktami z niepokonanym dotychczas zespołem XYZ.

Niepokonana dotychczas drużyna XYZ w pierwszej kwarcie musiała przecierać oczy ze zdumienia, patrząc na grę zespołu z Ostrołęki. Przyjezdni zdominowali przebieg boiskowych wydarzeń i po końcowej syrenie prowadzili 24:15. Druga kwarta była już jednak bardziej udana dla niepokonanego zespołu rozgrywek MLK - drużyna XYZ odrobiła niemal całe straty i na półmetku rywalizacji mieliśmy wynik 38:37 dla Met-Plast Kolor.

Wydawało się, że o losach meczu przesądzić może trzecia kwarta. Obie drużyny podeszły jednak do niej na maksymalnej koncentracji, dzięki czemu po jej zakończeniu nadal nie znaliśmy końcowego rozstrzygnięcia. Trzecie rozdanie zakończyło się wynikiem 17:17, co oznaczało, że przed ostatnią kwartą Met-Plast Kolor prowadził 55:54.

W ostatniej odsłonie to jednak zespół XYZ okazał się nieznacznie lepszy. Gospodarze wygrali różnicą trzech punktów, zapisując na swoim koncie ostateczne zwycięstwo 69:67. Oba zespoły zasłużyły jednak na wielkie brawa od publiczności, tworząc jedne z najlepszych widowisk tego sezonu. Sprawa awansu do finału Miejskiej Ligi Koszykówki jest jeszcze otwarta - o wszystkim zadecyduje mecz rewanżowy, który odbędzie się 15 marca.

XYZ - Met-Plast Kolor Ostrołęka 69:67 (15:24, 22:14, 17:17, 15:12)

Met-Plast Kolor: Marcin Baczewski 7, Łukasz Bloch 11, Sebastian Klusek 13, Michał Mierzejewski 3, Artur Morawski 3, Szymon Pliszka 0, Michał Skowroński 0, Konrad Szuster 19, Rafał Wysocki 9, Rafał Zdanowicz 2.