Świetny występ ratowników z Ostrołęki. Osiągają coraz lepsze czasy! [ZDJĘCIA]

Inne 20 października 2023 2 Komentarze

18 medali (8 złotych, 6 srebrnych, 4 brązowe) zdobyli zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w czwartej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2023, która odbyła się 15 października 2023 r. w Kościerzynie. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Gabriela Grabowska, Anna Grabowska, Aleksandra Żochowska, Julia Ościłowska, Błażej Samluk, Maciek Romanowski, Mikołaj Grabowski, Mikołaj Pęza, Krzysztof Sobieski i Paweł Ościłowski.

Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie kombinowane) oraz jedna drużynowa – sztafeta 4 x 50 m super ratownik. Podopieczni Dariusza Małkowskiego oraz Renaty Małkowskiej podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych. W startach indywidualnych nasi zawodnicy osiągali następujące wyniki:

• Błażej Samluk w kategorii młodzik starszy zdobył trzy złote medale na dystansach: 100 m ratowanie kombinowane z czasem 1,31,33 s. – rekord życiowy, 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,11,33 s. – rekord życiowy i 50 m ratowanie manekina z czasem 39,96 s.
  • Gabriela Grabowska w kategorii junior młodszy zdobyła złoty medal na dystansie 50 m ratowanie manekina z czasem 42,07 s, srebrny medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,11,67 s i brązowy na 100 m ratowanie kombinowane z czasem 1,34,94 – rekord życiowy. Gabrysia ponadto zdobyła srebrny medal na 50 m ratowanie manekina w kategorii Open.
  • Maciek Romanowski w kategorii junior zdobył złoty medal na 100 m ratowanie kombinowane z nowym rekordem życiowym 1,19,20 s. Wynik ten dał mu również srebrny medal w kategorii Open. Maciek ponadto zdobył złoty medal na 50 m ratowanie manekina z czasem 34,29 s – nowy rekord życiowy i srebrny w tej samej konkurencji w kategorii Open oraz brązowy medal na 100 m ratowanie manekina w płetwach.
  • Mikołaj Grabowski w kategorii junior zdobył złoty medal na 100 m ratowanie manekina w płetwach. Wynik ten dał mu również srebrny medal w kategorii Open. Mikołaj ponadto zdobył brązowy medal na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 36,79 s. oraz piąte miejsce na 100 m ratowanie kombinowane z nowym rekordem życiowym.
  • Julia Ościłowska w kategorii młodzik: zdobyła brązowy medal na 100 m ratowanie kombinowane i srebrny medal na 100 m ratowanie krążków w płetwach oraz zajęła piąte miejsce na 50 m holowanie krążków. Julia we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe.
  • Anna Grabowska, najmłodsza zawodniczka WOPR-OS, w kategorii młodzik we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe zajmując następujące lokaty: 10. miejsce na 100 m ratowanie w płetwach, 9. miejsce na 50 m holowanie, 6. miejsce na 100 m ratowanie kombinowane.
  • Mikołaj Pęza w kategorii młodzik starszy zajmował 6. miejsca na 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz siódme miejsce na 50 m holowanie manekina. Mikołaj we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.
  • Aleksandra Żochowska w kategorii junior zajmowała następujące lokaty: 9. miejsce na 50 m holowanie manekina, 7. miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1,18,42 s. – nowy rekord życiowy oraz 8. miejsce na 100 m z ratowanie kombinowane z nowym rekordem życiowym.
  • Krzysztof Sobieski w kategorii młodzik starszy we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe zajmując następujące lokaty: 11. miejsce na 100 m ratowanie w płetwach oraz 6. miejsce na 50 m holowanie.
  • Paweł Ościłowski, najmłodszy zawodnik WOPR-OS, w kategorii młodzik zajmował następujące lokaty: 9. miejsce na 50 m holowanie krążków oraz 7. miejsce na 100 m w płetwach. Paweł we wszystkich swoich startach ustanowił rekordy życiowe.

W wyścigu sztafetowym na dystansie 4 x 50 m super ratownik zespół męski WOPR-OS (Mikołaj Grabowski, Mikołaj Pęza, Błażej Samluk, Maciej Romanowski) w kategorii Junior zajął pierwsze miejsce zdobywając złoty medal.

- To był bardzo udany występ moich zawodników. Najbardziej zadowolony jestem z postępów jakie czynią moi zawodnicy, osiągając podczas swoich startów coraz lepsze czasy – podsumowuje trener Dariusz Małkowski