Ruszyła A Klasa! Porażka Świtu Baranowo, remis GKS Łyse

Piłka nożna 19 sierpnia 2023 33 Komentarzy

Za nami pierwsze spotkania w rozgrywkach A Klasy ciechanowsko-ostrołęckiej. Świt Baranowo przegrał na własnym stadionie z Gladiatorem Słoszewo, z kolei GKS Łyse podzielił się punktami z GUKS Krasnosielc.

W Baranowie kibice czekali na ten moment od dawna: po awansie Świt znów rywalizował w A Klasie. Mecz nie ułożył się jednak po myśli gospodarzy. W 9. minucie do bramki trafił Kowalski, a w 28. minucie podwyższył Majchrzak i to goście prowadzili 2:0. Na domiar złego, po przerwie, w 56. minucie, przyjezdni strzelili trzecią bramkę - jej autorem Wiśniewski.

Dla Świtu strzelił Marcin Dobrzyński i od stanu 1:3 oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce. Ogonowski dla Świtu, Kowalski dla Gladiatora i wynik końcowy 2:4.

Świt Baranowo - Gladiator Słoszewo 2:4 (0:2)

• 0:1 Kowalski
  • 0:2 Majchrzak
  • 0:3 Wiśniewski
  • 1:3 Dobrzyński
  • 1:4 Kowalski
  • 2:4 Ogonowski

W Łysych na otwarcie nowego stadionu miejscowy GKS spotkał się z ekipą GUKS Krasnosielc. Było to wydarzenie z wielką pompą, do Łysych przyjechał były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel, a w meczu padły dwie bramki - po jednej dla każdej z drużyn (gola dla GKS strzelił Gadomski). Skończyło się podziałem punktów przy wyniku 1:1.