Sytuacja Narwi trudniejsza. Świt Staroźreby wygrywa w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 22 kwietnia 2023 17 Komentarzy

Nie tak miała wyglądać 24. kolejka IV ligi w wykonaniu ostrołęckiej Narwi. W arcyważnym meczu na stadionie przy ul. Witosa niebiesko-czerwoni przegrali ze Świtem Staroźreby 1:2 i mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli.

Początek meczu przyniósł kibicom sporo emocji. Drużyna gości pokazała, że nie przyjechała tu tylko, by zaliczyć swoją obecność na boisku i tworzyła ciekawe akcje. Sporo było rzutów rożnych, w niektórych sytuacjach pewnie interweniował Kacper Stepnowski. Narew odpowiedziała m.in. mocnym strzałem Jastrzębskiego, choć w środek bramki, co pewnie wybronił Kwaśniewski.

W 38. minucie Narwianie przeprowadzili świetną akcję, z prawej strony ładnie zagrał Olesiński, a akcję wykończył niezawodny Iwan Budniak.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Narwi. W 53. minucie goście znakomicie rozegrali rzut wolny, kompletnie myląc defensywę niebiesko-czerwonych. Niepilnowany Zieliński pewnie umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później strzał z dystansu Michała Sadowskiego zaskoczył golkipera Narwi. Świt przegrywał, ale w trzy minuty wyszedł na prowadzenie...

Narew próbowała wyrównać i miała ku temu sporo szans. W 83. minucie Olesiński dostał świetną centrę od Konrada Drężeka, ale uderzył w poprzeczkę. Niewiele później kapitan Narwi nieczysto trafił w piłkę w polu karnym, a też mogło skończyć się golem. Piłka szukała napastnika Narwi, lecz brakowało efektu w postaci bramki.

Ostatecznie skończyło się wygraną gości 2:1, co mocno komplikuje Narwi kwestię walki o utrzymanie w IV lidze. Narew spadła na 15. miejsce po tym, jak KS Raszyn wygrał z KS CK Troszyn 4:2 i te trzy punkty pozwoliły ekipie z Raszyna wyprzedzić ostrołęczan.

Przyjezdni mogą za to wlać w serca dodatkową nadzieję, tym bardziej, że za tydzień wygrają walkowerem z Orłem Baniocha (wycofanym z ligi).

Narew Ostrołęka - Świt Staroźreby 1:2 (1:0)

Narew: Stepnowski - Gromek, Iżowski, Cassio, Drężek, Ciężar, Faracov, Vilela, Budniak, Olesiński, Jastrzębski. Zagrali również: Bieńkowski, Zięba.