Sześć medali Siódemki na Mistrzostwach Mazowsza

Lekkoatletyka 16 czerwca 2021 0 Komentarzy

W niedzielę 13 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Juniorów  U-20 i U-18 w Lekkiej Atletyce. Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wystartowały cztery zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka, które zdobyły 6 medali: 2 złote, 3 srebrne i 1 brązowy.

• Nikolina Dziadak została mistrzynią naszego województwa w trójskoku juniorek U-20 – 11,39m, a w skoku w dal wicemistrzynią z wynikiem 5,17m, co jest jej nowym rekordem życiowym.

• Izabela Marcińczyk zdobyła Mistrzostwo Mazowsza na 800m juniorek U-20 z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 2:19,08s. Do rekordu zabrakło bardziej wyrównanej rywalizacji, gdyż Iza wygrała z dużą przewagą na kolejnymi zawodniczkami.

• Wiktoria Pyskło – zdobyła srebrny medal w trójskoku juniorek U-20 z nowym rekordem życiowym – 10,93m, a w skoku w dal także poprawiła „życiówkę" na 5,06m zdobywając srebrny medal.

• Małgorzata Wierzbowska – została wicemistrzynią Mazowsza juniorek U-18 w biegu na 800m poprawiając rekord życiowy na tym dystansie, który obecnie wynosi 2:30,25s.