Szymon Piasta z orzełkiem na piersi. Zaliczył komplet meczów! Polacy niepokonani

Piłka nożna 09 maja 2024 1 Komentarz

Były zawodnik Rzekunianki, Korony Ostrołęka i Walecznych Olszewo-Borki Szymon Piasta zagrał we wszystkich trzech spotkaniach reprezentacji Polski U15 podczas turnieju na Słowacji. Z Węgrami wszedł z ławki, ale przeciwko Słowacji znów był "w podstawie". Polacy zakończyli turniej bez porażki.

Jak już informowaliśmy, Szymon Piasta został powołany do kadry Polski U15 w piłce nożnej na turniej na Słowacji i zagrał w pierwszym meczu z Finlandią, wygranym 5:2.

Jak się okazało, w kolejnych meczach zawodnik z naszego regionu również zyskał uznanie trenerów.

Szymon Piasta zagrał też w meczu przeciwko Węgrom, który Polacy zremisowali 1:1 (wszedł w 41. minucie za Aleksandra Wyganowskiego), a w kończącym turniej spotkaniu ze Słowacją ponownie wybiegł w pierwszym składzie i spędził na boisku 66 minut, został zmieniony przez Aidena Tomaszowicza. Polacy wygrali 5:1, choć do przerwy to Słowacy prowadzili jedną bramką.