Trójka na remis z Warszawianką. Karne dla gości

Piłka ręczna 26 listopada 2023 1 Komentarz

Remisem zakończył się mecz 9. kolejki I ligi piłki ręcznej pomiędzy Trójką Ostrołęka a Warszawianką. W takim przypadku odbyła się seria rzutów karnych, które lepiej rzucali goście.

Trójka bardzo dobrze zaczęła mecz z Warszawianką, bo już w siódmej minucie ostrołęczanie prowadzili 7:3 po skutecznej akcji Obidzińskiego. Sytuacja wyglądała dość stabilnie: podopieczni Tomasza Rybickiego utrzymywali prowadzenie do 24. minuty, ale od tego momentu coś się w grze gospodarzy zacięło. Warszawianka rzuciła cztery bramki z rzędu i dość nieoczekiwanie doprowadziła do remisu 14:14, z którym obie ekipy zeszły na przerwę.

W drugiej połowie sytuacja była zmienna. Najpierw dwiema bramkami prowadzili goście (18:20), później na prowadzenie wyszła Trójka (25:24). W 58. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 28:27 i byli blisko wygranej, ale w ostatniej minucie Szymon Księżopolski rzucił bramkę na remis. Przy stanie 28:28 nastąpił koniec meczu, a więc zarządzono rzuty karne. Lepiej wykonywali je warszawiacy (3:1).

Trójka Ostrołęka - Warszawianka 28:28 (14:14), karne 1:3

Trójka: Obidziński 6, Kraszewski 3, Świerżewski, Ludwiczak, Głażewski, Marszałek 5, Kaczyński 1, Sypiański 2, Rybicki 1, Szurnicki, Minota, Brzozowski 1, Strzemieczny 5, Celiński 4.