Trójka Ostrołęka ograła Start Konin! Znakomita pierwsza połowa gospodarzy

Piłka ręczna 22 października 2023 2 Komentarze

Trójka Ostrołęka pokonała Start Konin 31:27 w meczu 6. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych. Drużyna z Ostrołęki znakomicie zagrała w pierwszej połowie, co przesądziło o losach całego meczu.

Rzucanie bramek w tym spotkaniu już w 58. sekundzie meczu rozpoczął Szymon Turski, po chwili ten sam zawodnik dostał... dwie minuty kary. Mimo gry w osłabieniu, to właśnie Trójka po chwili prowadziła 3:0.

Goście zaczęli nerwowo, mieli dwa rzuty karne, ale żadnego z nich nie trafili.

Trójka grała natomiast spokojni i w 12. minucie prowadziła już 10:3. Spora przewaga gospodarzy utrzymywała się, a w 30. minucie wynik pierwszej połowy na 21:12 ustalił Seweryn Sypiański - po świetnej indywidualnej akcji i zejściu z lewego skrzydła do środka, a następnie atomowym rzucie.

Dziewięciobramkowa przewaga pozwoliła z optymizmem patrzeć na drugą połowę, choć tę lepiej rozegrali przyjezdni z Konina, którzy trafiali częściej. Należy jednak podkreślić, że stabilna przewaga Trójki nie była nawet przez moment zagrożona, skończyło się wynikiem 31:27.

ZOBACZ WYNIKI TRÓJKI I TABELĘ I LIGI GR. C

Trójka Ostrołęka - Start Konin 31:27 (21:12)

Trójka: Kośnik, Obidziński 7, Jędrzejewski, Kraszewski, Turski 3, Głażewski, Marszałek 4, Kaczyński, Sypiański 5, Rybicki, Deptuła 1, Minota, Brzozowski 1, Strzemieczny 6, Wysocki, Celiński 5.

Start: Kołtunowicz 3, Lorencki, Grzelka 4, Urbański 3, Dobry 1, Franaszek 10, Piaskowski 5, Trojanowski, Zimny, Adamczewski 1, Erenc, Garbarczyk, Szczap.