Trójka Ostrołęka: Udany start II ligi, zwycięski turniej masters

Piłka ręczna 27 września 2021 0 Komentarzy

Udany weekend mają za sobą reprezentanci Trójki Ostrołęka. Drużyna drugoligowa rozpoczęła sezon od zwycięstwa, turniej wygrali również mastersi. Juniorzy walczyli natomiast z silnymi rywalami ze stolicy.

Seniorzy. Dobra inauguracja ligi

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka dobrze zaczęli nowy sezon w II lidze. Wzmocniony przed sezonem zespół z Ostrołęki rozpoczął mecz z Olimpią Biała Podlaska od uzyskania kilkubramkowej przewagi. Trójka po 13. minutach prowadziła 7:3. Prowadzenie udało się jeszcze powiększyć - do przerwy podopieczni Rafała Niećko prowadzili 14:8. W drugiej części meczu goście przystąpili do odrabiania strat. Olimpia napędziła trochę strachu gospodarzom, gdyż na kwadrans przed końcem meczu doprowadziła do remisu. Na szczęście, w ostatnich 10 minutach Trójka wróciła do bardzo dobrej gry i ze stanu 20:20 "wyciągnęła" na końcowy wynik 26:21.

Trójka zagrała w składzie (obok nazwiska liczba bramek): Szurnicki, Obidziński 5, Majkowski, Kraszewski 5, Ludwiczak 3, Dmowski 3, Kosik 2, Poznański 1, Skowroński, Tobolski 6, Gąska, Murawski 1.

Masters. Wygrany turniej w Bartoszycach

Szczypiorniści Trójki Masters Ostrołęka wzięli udział w VI Memoriale Andrzeja Szyszko o Puchar Burmistrza Bartoszyc. Weterani ostrołęckiego szczypiorniaka pokazali klasę po raz kolejny, wygrywając turniej z udziałem czterech zespołów. W pokonanym polu zostawili ekipy z Warszawy i Bartoszyc.

Juniorzy.

We własnej hali zagrali juniorzy młodsi Trójki - ich rywalem była silna drużyna UKPR Agrykola II Warszawa. Goście ze stolicy wygrali 34:14, a Trójka, grająca w lidze jako młodszy rocznik, zebrała doświadczenie w walce z silnym przeciwnikiem. Trójka zagrała w składzie (obok nazwiska liczba bramek): Wysocki, Zalewski, Szymczyk 1, Sendrowski, Lech, Późniewski, 1, Turski 2, Stolarczyk 2, Kaczyński 8, Chełstowski.