Trójka z porażką na koniec 2022 roku. Tak wygląda tabela I ligi gr. C

Piłka ręczna 20 grudnia 2022 0 Komentarzy

Trójka Ostrołęka zakończyła rok 2022 porażką w pierwszoligowym meczu z SMS ZPRP Płock. Ostrołęczanie przegrali na wyjeździe 27:39.

SMS rozpoczął ten mecz lepiej, bo już po 6 minutach prowadził 5:1. Później gra się wyrównała, ale przewaga gospodarzy wciąż utrzymywała się (11:7). W końcówce ponownie zdecydowanie lepiej spisywali się płocczanie, dzięki czemu na przerwę schodzili z wynikiem 19:11.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił. Wciąż więcej bramek rzucali miejscowi i to oni mogli cieszyć się po 60 minutach z wygranej 39:27. Ambitna postawa ostrołęczan nie wystarczyła do tego, by w Płocku wywalczyć punktową zdobycz.

Bramki dla Trójki zdobywali: Damian Tobolski - 8; Patryk Obidziński - 6; Kamil Ludwiczak - 4; Rafał Jędrzejewski, Sławomir Dmowski, Rafał Niećko - po 2; Szymon Turski, Adrian Kaczyński, Seweryn Sypiański - po 1.

Wynik mógłby być korzystniejszy, ale Trójka nie wykorzystała żadnego z wykonywanych w meczu czterech rzutów karnych.

Rzut oka na tabelę, a tam niewielkie zmiany. Trójka wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy C I ligi z dorobkiem 3 punktów. Miejmy nadzieję, że w nowym roku będzie lepiej.