Troszyn z patentem na wyjazdy. Wygrana w hicie i pozycja lidera [WIDEO]

Piłka nożna 29 października 2022 0 Komentarzy

KS CK Troszyn pokonał Mazovię Mińsk Mazowiecki 3:1 w hitowym spotkaniu IV ligi mazowieckiej. Drużyna z powiatu ostrołęckiego ponownie jest liderem rozgrywek IV ligi.

Pojedynek pierwszej i drugiej drużyny IV ligi zapowiadał się wybornie, ale ostatecznie cieszyli się przyjezdni. Troszyn ma patent na wyjazdowe spotkania, w delegacji jeszcze nie przegrał, a tym meczem tylko udowodnił, że nie jest to przypadek.

Prowadzenie w 43. minucie meczu objęli gospodarze. Rzut wolny z dogodnej pozycji dla Troszyna (z około 18. metra), strzał Majkowskiego trafia w mur, goście ruszają z błyskawiczną kontrą - trzy podania, piłka trafia do Bieniasa, a ten fantastycznie z dystansu pokonuje Stelmacha.

Do przerwy Mazovia prowadziła, ale w drugiej połowie to KS CK Troszyn pokazał klasę. W 62. minucie troszynianie doskonale rozegrali stały fragment gry, Michał Pragacz uderzył z woleja i wyrównał wynik meczu.

Pięć minut później Troszyn już prowadził. Przejęta piłka na 35. metrze od bramki Mazovii, Ruiz świetnie podaje do Majkowskiego, ten przymierza przy dalszym słupku i było 2:1. W 70. minucie kolejna świetna akcja Troszyna, wymiana podań, Ruiz do Jakuba Tyski i było 3:1. Stało się jasne, że IV liga ma nowego lidera.

Piłkarzom KS CK należą się gratulacje za świetny mecz i odwrócenie losów spotkania. Pomeczowa radość jak najbardziej zasłużona.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - KS CK Troszyn 1:3 (1:0)

Troszyn (skład wyjściowy): Stelmach - Sitek, Kotarba, Gąska, Bajor, Ruiz, Pragacz, Majkowski, J. Tyska, Wierzbowski, Matusiak.