Udane starty reprezentantów UKS Siódemka

Lekkoatletyka 18 kwietnia 2019 0 Komentarzy

W poprzedni weekend zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka startowali na trzech frontach. Zobacz, jak im poszło.

W sobotę 13 kwietnia w Supraślu k/Białegostoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Wystartowała w nich zawodniczka tego Klubu Martyna Budziłek, która wraz z koleżankami z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wywalczyła brązowy medal w punktacji drużynowej, a wśród Uniwersytetów medal srebrny. Indywidualnie Martyna była 22. na prawie 200 zawodniczek, które dystans 3 km ukończyły.

W tym samym dniu w Warszawie przy okazji Orlen Warsaw Marathon (Maratonu Warszawskiego) odbyły się biegi uliczne zorganizowane dla dzieci z Lekkoatletyki dla Każdego na dystansie 600 i 800m. Wystartowała w nich 6 osobowa grupa zawodników UKS 7 – uczestniczących w tym programie. Najlepiej wypadła Aleksandra Kuklińska, która wśród dziewcząt z rocznika 2005 zajęła 45. miejsce (na 110, które bieg ukończyły).

W niedzielę w Ostrołęce w Biegu Papieskim na dystansie 3 km wśród mężczyzn i to zarówno w kategorii „open" jak i w kategorii 18-25 lat wygrali zawodnicy Siódemki. W tym roku Karol Rogoziński trasy nie pomylił i po pasjonującym finiszu pokonała minimalnie Adama Piątkowskiego, rewanżując się tym samym za minimalną porażkę w ubiegłotygodniowym crossie „Szalonego Kurpsia".

Wśród kobiet w kategorii open 2. miejsce zajęła Klaudia Pażych, a 4 była Izabela Marcińczyk (obie były najlepsze w kategorii do 17 lat).