Udany start Piątki Ostrołęka w Puławach

Pływanie 03 lipca 2023 0 Komentarzy

W sobotę 1 lipca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach o Puchar Prezydenta Puław w Pływaniu. Na odkrytej 50-metrowej pływalni MOSiR Puławy zawody zgromadziły 390 zawodniczek i zawodników z 38 klubów pływackich. Ostrołęcki klub reprezentowała piątka zawodników: Zuzanna Zecer, Helena Żerańska, Natalia Skórzewska, Wiktoria Tupacz oraz Marcel Łoziński.

• Zuzia zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 34,64;
  • Hela zdobyła złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,51(rekord życiowy) oraz zajęła piąte miejsce na 50 m stylem dowolnym z czasem 43,20(rekord życiowy);
  • Marcel zdobył srebrny medal na 50 m stylem motylkowym z czasem 50,41(rekord życiowy) oraz brązowy medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 41,82;
  • Natalka i Wiktoria miały okazję po raz pierwszy w tym roku wystartować na basenie 50-metrowym i startując w kategorii 14 lat i starsi ustanowiły nowe rekordy życiowe;

- To były kolejne bardzo dobre zawody naszych pływaków oraz cieszymy się że zdobywając w tym półroczu 68 medali, zawodnicy udowodnili że drugie półrocze będzie równie ciekawe i ekscytujące co pierwsze - informuje UKS Piątka.

Źródło: UKS Piątka Ostrołęka