Udany start w Mistrzostwach Polski

Lekkoatletyka 26 kwietnia 2022 0 Komentarzy

W sobotę 23 kwietnia w Międzyrzeczu odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. W rywalizacji zobaczyć można było m.in. biegaczy związanych z naszym regionem.

Rywalizację panów na 10. miejscu ukończył Przemysław Dąbrowski z czasem 30:04.84, z kolei na 21. miejscu był Damian Świerdzewski - czas 31:26.05. Obaj nasi lokalni biegacze reprezentowali klub KS Prefbet-Sonarol. Drużyna w składzie Przemysław Dąbrowski, Damian Świerdzewski, Mateusz Niemczyk i Radosław Mateusiak zdobyła drużynowo srebrny medal.

W rywalizacji kobiet wystąpiła zawodniczka klubu Siódemka Ostrołęka Martyna Budziłek.

Do zawodów zgłosiło się ponad 40 zawodniczek i organizatorzy podzielili stawkę na 3 serie. Martyna wystąpiła w drugiej serii, w której zajęła drugie miejsce, a w ogólnej klasyfikacji była 18. Zawodniczka Siódemki – podopieczna trenera Dariusza Dąbrowskiego, na tym dystansie biegła na stadionie dopiero po raz drugi w życiu i z wynikiem 37:27,91s poprawiła swój rekord życiowy o prawie 17 sekund.

Złote medale w Mistrzostwach Polski zdobyli Krystian Zalewski i Aleksandra Lisowska.