UKS Clan Ostrołęka: startowała młodzież i mastersi

Lekkoatletyka 26 lutego 2024 0 Komentarzy

Lekkoatleci UKS Clan Ostrołęka mają za sobą kolejne starty: zarówno młodzieżowe, jak i mastersów. Sprawdzamy, jak poszło zawodnikom i zawodniczkom z Ostrołęki.

Młodzież z UKS Clan startuje

W dniach 17-18 lutego w warszawskiej hali Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się Halowe Mistrzostwa Mazowsza U12 i U14. Zawody zorganizowane przez Warszawsko Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego Mazowsza. Jak wypadli reprezentanci UKS Clan Ostrołęka?

zdjecie

• Adam Nowakowski U12 (SP1 Ostrołęka) – zdobył brązowy medal w skoku wzwyż wynikiem 110 cm i na 600 m uzyskał czas 2:22,43.
  • Zuzanna Lipka U12 (SP Antonie) w skoku wzwyż wynikiem 95 cm zajęła miejsce tuż obok podium 4 miejsce i na 600 m wynikiem 2:33,08 PB poprawiła swój rekord życiowy prawie o 10 sek.
  • W bardzo licznie obsadzonym biegu na 60 m w którym wzięło udział około 100 zawodniczek Zofia Mrozek U12 (SP 2 Ostrołęka) w eliminacjach uzyskała czas 9:58, awansowała do finału B i w finale wynikiem 9,62 wywalczyła 4. miejsce. Zosia wzięła udział również w biegu na 300 m , wynikiem 55,41 ustanowiła rekord życiowy.
  • Mateusz Jankowski U12 (SP1 Ostrołęka) w debiutanckim skoku wzwyż wynikiem 105 cm zajął 5 miejsce i na 600 m uzyskał czas 2:28,18.
  • Gabriela Laskowska U14 (SP Łęg Przedmiejski) skacząc również po raz pierwszy w skoku wzwyż pokonała poprzeczkę na wysokości 1,15 cm i na 300 m zwyciężyła w swojej serii wynikiem 54.48 sekund, swój halowy rekord życiowy poprawiła około 5 sekund.
  • Małgorzata Rolka U 14 (SP Antonie) w skoku w dal wynikiem 3.78 m ustanowiła rekord życiowy i w biegu na 60 m uzyskała czas 10.02 s.
  • Aleksandra Lipka U14 (SP Antonie) w biegu na 60 m uzyskała czas 10,14 sekund, ustanowiła rekord życiowy i w skoku w dal uzyskała wynik 3.40 m

Rywalizują też mastersi!

Z kolei 24 lutego 2024 roku w Toruniu odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce, których organizatorem był Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział około 530 zawodników. Najstarszy uczestnik Mistrzostw miał 92 lata. Najstarsza reprezentantka ostrołęckiego klubu miała 78 lat.

zdjecie

Podczas Mistrzostw nasi reprezentanci mieli okazję sprawdzić się w swoich konkurencjach lekkoatletycznych, również technicznych. Wywalczyli dziewięć medali, w tym dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe, trzy czwarte miejsca tuż obok podium, ustanowili również kilka rekordów życiowych:

• Daniela Surdyn (K75+) z Przetyczy zdobyła złoty medal na dystansie 400 m uzyskując czas 02:09,62, wynikiem tym ustanowiła rekord życiowy oraz dwa srebrne medale: w biegu na 60 m z wynikiem 14,26 s i na 200 m z wynikiem 52,06 s.
  • Elżbieta Bożomańska (K45+) z Ostrołęki zdobyła srebrny medal w trójskoku wynikiem 6.44 m, brązowy medal na 1500 m uzyskując czas 06:21,65, wynikiem tym ustanowiła swój nowy rekord życiowy i uplasowała się tuż obok podium, na czwartym miejscu w biegu na 800 m z czasem 03:10.96.
  • Jerzy Bakuła (M60+) z Laskowca zdobył brązowy medal w trójskoku wynikiem 8.15 m, zajął miejsce tuż obok podium, czwarte, w biegu na 60 m przez płotki z czasem 12,71 s i siódme miejsce w biegu na 400 m z czasem 01:13.55.
  • Tomasz Bożomański (K50) z Ostrołęki zajął również miejsce tuż obok podium w trójskoku wynikiem 6.54 m, piąte miejsce w biegu na 400 m 01:23.85 i siódme miejsce w skoku w dal wyniki 3,48 m.
  • Trener klubu Halina Pierzchała (K60+) z Antoń zdobyła złoty medal w biegu na 60 m wynikiem 10,74 s, dwa srebrne medale w biegu na 60 m przez płotki uzyskując czas 14,24 s i na 200 m z wynikiem 38,92 s.

Zawody były świetną okazją do integracji, spotkania wybitnych sportowców, olimpijczyków, znajomych z wcześniejszych lat i Mistrzostw, a także żywą lekcją i zachętą do pracy nad sobą również w późniejszym wieku.