UKS Piątka Ostrołęka: 33 medale w Mławie, w tym aż 20 złotych!

Pływanie 26 marca 2024 1 Komentarz

W sobotę 23 marca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyli V Otwartych Mistrzostwach Północnego Mazowsza w Pływaniu pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego. Zawody odbyły się na pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie.

W zawodach udział wzięło ponad 430 zawodniczek i zawodników z 25 klubów pływackich, w tym 18-osobowa grupa zawodników z UKS Piątki: Zuzanna Zecer, Wiktoria Tupacz, Natalia Skórzewska, Hanna Wawrzyńska, Łucja Tomczak, Hela Żerańska, Alicja Bieluch, Lena Łozińska, Adrianna Gutowski, Oliwia Walczak, Marysia Rycak, Antoni Golan, Marcel Łoziński, Piotr Kaczkowski, Kamil Biedrzycki, Mikołaj Peczyński, Aleksander Kalinowski oraz Antoni Opęchowski.

• Zuzia zdobyła cztery złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 30,61 (rekord życiowy), na 50 m stylem motylkowym z czasem 30,99 (rekord życiowy), na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:15,94 i na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:11,69 oraz jeden srebrny medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 40,57(rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Zuzia, zdobywając w trzech startach 1334 punkty, zostaje najlepszą zawodniczką.
  • Hania zdobyła cztery złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 34,95 (rekord życiowy), na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40,32, na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:19,63, na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:27,48 oraz jeden srebrny medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 48,14 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2013 Hania, zdobywając w trzech startach 780 punktów, zostaje najlepszą zawodniczką.
  • Łucja zdobyła jeden złoty medal na 50 m stylem klasycznym z czasem 47,14 (rekord życiowy) oraz dwa medale srebrne: na 50 m stylem dowolnym z czasem 35,65 i na 50 m stylem grzbietowym z czasem 42,90 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 Łucja, zdobywając w trzech startach 686 punktów, zajęła drugie miejsce.
  • Hela zdobyła dwa medale srebrne - na 50 m stylem motylkowym z czasem 42,95 i na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:33,68 oraz jeden medal brązowy na 50 m stylem grzbietowym z czasem 43,79.
  • Natalka zdobyła jeden medal srebrny na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:25,15 oraz jeden medal brązowy na 50 m stylem klasycznym z czasem 38,82 (rekord życiowy).
  • Antek Golan zdobył cztery złote medale: na 50 m stylem klasycznym z czasem 41,46 (rekord życiowy), na 50 m stylem motylkowym z czasem 34,25, na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:22,77 oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:19,71. W klasyfikacji końcowej rocznika 2012 Antek zdobywając 689 punktów zostaje najlepszym zawodnikiem.
  • Marcel zdobył trzy złote medale - na 50 m stylem klasycznym z czasem 50,63 (rekord życiowy), na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,20 oraz na 50 m stylem motylkowym z czasem 41,39. W klasyfikacji końcowej rocznika 2014 Marcel, zdobywając 436 punkty, został najlepszym zawodnikiem.
  • Mikołaj zdobył dwa złote medale - na 25 m stylem dowolnym z czasem 21,60 i na 25 m stylem klasycznym z czasem 29,96 oraz jeden srebrny medal na 25 m stylem grzbietowym z czasem 24,80 (rekord życiowy). W klasyfikacji końcowej rocznika 2016 Mikołaj zdobył 145 punktów w dwóch najlepszych startach i został najlepszym zawodnikiem.
  • Piotrek zdobył jeden medal brązowy na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:18,31
  • Olek zdobył jeden brązowy medal na 25 m stylem dowolnym z czasem 19,18 (rekord życiowy).
  • Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolny mix do 12 lat w składzie Antoni Golan, Hania Wawrzyńska, Marcel Łoziński, Zuzia Zecer zajęła pierwsze miejsce.
  • Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym mix do lat 10 w składzie Olek Kalinowski, Hela Żerańska, Antek Opęchowski, Łucja Tomczak zajmuje drugie miejsce
  • Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym mix do lat 12 w składzie Antoni Golan, Hania Wawrzyńska, Zuzia Zecer, Marcel Łoziński zajmuje pierwsze miejsce

- Bardzo dużym sukcesem zakończył się udział naszych zawodników w V Otwartych Mistrzostwach Północnego Mazowsza w Mławie i nasza ekipa – zdobywając 33 medale, w tym aż 20 złotych – uplasowała się w klasyfikacji medalowej na 1. miejscu na 25 ekip pływackich i jest to najlepszy wynik pływaków naszego klubu od 2009 roku. Dziękujemy bardzo za super imprezę z wieloma nagrodami, emocjami do końca i mamy nadzieje że zobaczymy się na kolejnych już VI Mistrzostwach Północnego Mazowsza. Brawo Tomek Szczepański - Klub Sportowy Marlin Mława - podsumowuje UKS Piątka.