UKS Siódemka Ostrołęka: Marcińczyk na podium i z rekordem klubu

Lekkoatletyka 24 maja 2021 0 Komentarzy

W sobotę lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka startowali w Warszawie. Najlepiej zaprezentowała się Izabela Marcińczyk, która w biegu na 800m ponownie poprawiła swój rekord życiowy, tym razie o prawie 4 sekundy i zajęła 2. miejsce.

Wynik Izabeli Marcińczyk to także nowy rekord klubu juniorek – 2:18,79s.

Czwarte miejsce w skoku w dal z wynikiem zbliżonym do „życiówki" – 5,04m zajęła Nikolina Dziadak. Karol Rogoziński pobiegł 800m w czasie 2:03,44s, a debiutujący na tym samym dystansie Jakub Sala (rocznik 2007) – 2:31,90s.

Dzień wcześniej w Gdańsku na Memoriale Żelewicza w biegu na 3000m wystartowała Martyna Budziłek, która ponownie pobiegła poniżej 10 minut, osiągając czas zbliżony do rekordu życiowego – 9:58,98s.